Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elhunyt háziállatokat (kutya,...

Elhunyt háziállatokat (kutya, cica) legális eltemetni a kertben? Be kell esetleg valahova jelenteni, hogy meghalt?

Figyelt kérdés
És milyen büntetés jár annak aki egy felnőtt nj-t pl. beb*sz a kukába? És ha a kukások nem veszik észre akkor mi lesz vele? Hova is viszik a "szemetet"?

2015. jan. 8. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Meg sem fordulna a fejemben,hogy kib*sszam a kukába, jó ég..azt akit úgy szerettem és szeretett. Én mindet eltemettem a mama kertjébe. És nem jelentettem sehová.

A kukások meg nem tudnak mit csinálni. Rengeteg elő/megkínzott/halott állatka van a kukákban, több,mint gondolnád..az emberek ilyenek. Szerintem jár neki annyi,hogy eltemetjük.

2015. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy el lehet temetni, és nem, nem kell bejelenteni sehova. Hisz kezdjük ott, a macskákat nem regisztrálja senki.
2015. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Legális, én úgy tudom.

Nekünk a cicánk és a kutyusunk is a kertben van eltemetve, egymás közelében. A kukás megjegyzést inkább nem minősítem :(

2015. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kukás dolgot azért kérdeztem, mert a szomszédok nálunk így csinálják... Mondjuk engem nem izgat különösebben, mert neki (állatkának) már úgy is mind1. Nekem még kutyám nem volt, de a cicákat mi is mindig eltemettük. Na jó volt 1 akit nem, mert tőlünk 1.5 KM.-re (nem tudom mit csinált arra) ütötte el 1 kocsi és olyan állapotban volt, hogy nem vittem volna haza... + még ilyen nagydarab macskák védték ott a tetemet.
2015. jan. 8. 13:13
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem,mivel írtam haszontalanabb választ,mint a többiek. Kezd elegem lenni a sok idióta lepontozóból és ebből az oldalból úgy ámblokk. Szerintem befejeztem a GYIK használatát.
2015. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"egy 50 kg-nál nem nagyobb össztömegű kutya, macska, egyéb haszonállat elföldelhető a saját tulajdonú ingatlanon.

A nagytestű haszonállatok azonban csak olyan gyűjtőhelyre szállíthatóak, amely hatósági engedéllyel rendelkezik. "

2015. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak... Mindenkit felpontoztam! Viszont most, hogy ezt leírtad, csak még jobban le leszel pontozva (én most is zöldet nyomtam), tapasztalat. Amúgy emiatt nem hagyd itt a GYK-t. Nem a %-ok a fontosak, szerintem senki sem azt nézi... Ha egy válasz hasznos akkor tökmin1, hogy 20, v 80%os válaszoló írta.
2015. jan. 8. 13:20
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell bejelenteni. A kukas megjegyzesrol annyit, hogy az allati tetem veszelyes hulladeknak minosul; ha a szemetesbe rakod, akar 5 evre is bezarhatnak.


Eltemetni lehet a kertben, csak vigyazz, hogy olyan helyre temesd, ahol nem szennyezi a talajvizet. Van lehetoseg elhamvasztani is, de ez altalaban draga.

2015. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6-os! Ezt honnan másoltad? Valami Kínai törvénykönyvből?

MO-n a kutya szerencsére még nem haszonállat. Pedig páréve volt egy ilyen petíció :D

2015. jan. 8. 13:23
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

1.) Igen, legális, jogszabályi feltételekkel.


A „45/2012. (V. 8.) VM rendelet a nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok megállapításáról”


„9. § (1) Az elhullott kedvtelésből tartott állatok és a lófélék hullája

a) az állattartó ingatlanán, az elhullott lófélék hullájának kivételével, legfeljebb évi 100 kg össztömegig elföldelhető a 10. § (2) bekezdése szerinti feltételek betartásával,”


„10. § (2) Elhullott állatok elföldelése ott végezhető, ahol a talajvíz legmagasabb szintje a talajszint alatt 1,5 méternél nem emelkedik magasabbra. Az elföldelést úgy kell végrehajtani, hogy a felszín alatti víz mindenkori maximális nyugalmi vízszintje és az elföldelés mélységi szintje között legalább 1 méter távolság legyen. Az elföldelés helye és a szomszédos ingatlan határvonala között legalább 1,5 méter távolságnak kell lennie.”



2.) A 4 hónaposnál idősebb kutyában kell lennie transzpondernek (chip), és ennek regisztrálva kell lennie.

A regisztrációt, arra jogosulttal (állatorvos), töröltetni kell.

2015. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!