Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska vagy kutya a jobb házi...

Macska vagy kutya a jobb házi kedvenc?

Figyelt kérdés
Ti melyikre esküsztök?
2015. jan. 26. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinek a pap..

Ebből csak vitát tudsz szítani semmi mást. 2 külön fajról beszélünk. Macskát nem kell sétáltatni napi 4x, de közbe nem is fogsz új barátokat szerezni, vagy kirándulni vele, de bármikor lenyűgöz mikor befúrja magát az öledbe és hangosan dorombol olyankor te érzed magad a legkülönlegesebb embernek.

Kutyával szervezhetsz túrákat,kirándulásokat, leköti a figyelmedet a tanítása, lesi minden kívánságodat, de aztán ott a kutyaiskola/ovóda, emberek 70%-a minimum semmit nem ér a tanítattásukhoz ezért a fejükre nő és domináns kutyájuk lesz, nevetlen, agresszív, azt se tudják mi a falkavezérség stb.

Tehát egyik se jobb a másiknál, inkább legtöbb embernek egy macskát javasolnék míg ki nem járnak egy hogyan neveljünk kutyát tanfolyamot,mert már borzasztó ez a sok gyerekpótlék kutya.

2015. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Bár sosem volt cicám, de én a kutyák hűségét sokkal többre tartom. A cica is aranyos meg minden, de őket nem tudod annyira idomítani, ráadásul ha éppen úgy tartja kedvük simán ott hagynak téged ki tudja mennyi ideig, ha egyáltalán visszajönnek. A kutyákat is ugyanúgy tudod szeretgetni, ölelgetni, játszani velük, és ők sokkal inkább ragaszkodók. Szerintem.
2015. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit szeretnél az állattal, te milyen vagy. A kutya igényli a napi 2-3 óra sétát és a szellemi fárasztást. Kölyökkorban mindenképp kutyaoviba kell járni vele, ha pedig eddig nem volt kutyátok, nincs tapasztalatotok a neveléséről, legalább 1 éves koráig kutyasuliba is nagyon ajánlott járni vele. Ezek nem kevés pénzbe kerülnek!

Macskánál ezek nincsenek meg, bár persze nevelni őket is tudni kell. Bár az ő nevelésük jelentősen egyszerűbb.

A vételár kb. ugyan az. Ha fajtatiszta kölyök állatot akarsz, akkor kutyánál, macskánál is minimum 100.000 ft az ár. Vagy választhatsz menhelyi állatot is.

2015. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sőt,a mentett állatok a leghálásabbak,akár cica,akár kutya legyen.És a menhelyen is ugyanúgy vannak fajtiszta állatok,akiket kidobtak.

És együtt is szívesen élnek,kivéve a kisebb ölebeket.

2015. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzMHZs ***** válasza:

Nekem egy kutyám és két macskám van. Mindegyikőjüket másért szeretem, még a két cicát is különböző dolgokért. Persze, vannak alapvető különbségek a kutyák és macskák között, de az egyéniségük nagyon sokat számít :) Ha mindenképpen választanom kéne, ami remélem, soha nem történik meg, akkor a kutyát választanám. Az én kutyám bújós, ha az kell, de ha megyünk valamerre, akkor pörgős, mindenre kapható :) Számomra sokoldalúbbak.

Mindenkinek úgyis az a fajta jobb kedvenc, ami a szívéhez közelebb áll, és természetesen, amelyikért felelősséget tud vállalni, ellátni a szükségleteit.

2015. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!