Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy nagy aquváriumunk/terr...

Van egy nagy aquváriumunk/terráriumunk, mit tegyek bele?

Figyelt kérdés
Eszembe jutott hogy hogy van egy nagy terráriumunk és nincs ötletem hogy mit tegyek bele.Nem állat kereskedéses állatot akarok hanem inkább olyat akit én fogtam meg.
2015. jan. 31. 14:56
 1/3 anonim válasza:
100%

Milyen állatokat szeretsz alapvetően?


Az az igazság, hogy vadonélő állatot nem kellene befognod. Én is csináltam ezt kiskoromban, összeszedtem a kertben egy-két levelibékát és betettem a terkóba, fogtam nekik legyeket és egyéb rovarokat emiket esznek, de idővel fakult a szinük, nem volt jó nekik a környezet.

Tiszai halakat is, amiket apa fogott és kicsik voltak még, tettem akváriumba...had ne soroljam mennyi minden nem volt megfelelő nekik :D


Vadonélő állat a természetbe született, ne foszd meg őket ettől a szabadságtól.:)

2015. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Számszerűsíts! Pontosan mekkora akváriumról/terriáriumról van szó?

Az, hogy nagy, az egy nagyon relatív fogalom. A legtöbb ember, aki eljön hozzánk, már a 40 literes akváriumomat is "hű, de nagy!"-nak titulálja. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy a 112 literes akváriumom is igen kicsi. Úgyhogy enélkül az információ nélkül felelős állatbarát/állattartó nem fog neked semmit ajánlani.


2. Nem ártana tudni, hogy az üvegkalitkátok megtartja-e a vizet. Ugyanis nem mindegyik terrárium van vízállóra szigetelve, sőt, gyakran vékonyabb üvegből készül, mint egy azonos méretű akvárium, tehát nem biztos, hogy megbírja tartani az oldalait feszítő víz súlyát.


3. Ezt a vadon fogott dolgot már most jó lenne elfelejteni.

Egyrészt, a legtöbb vadon élő "dög", amit bele tudnál rakni egy akváriumba, terráriumba szigorúan védet. Másrészt, ahogy Egyeske is említette, tényleg baromi nehéz nem kinyírni őket. Pl. a legtöbb vadon fogott jószág csakis és kizárólag élő eleséget hajlandó elfogadni. Pl. évszaknak megfelelő hőmérsékletet kell biztosítani nekik. Szóval ez egy nagyon-nagyon rossz ötlet.

2015. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyáron a naphalak kijönnek a Csepeli Kavicsos-tó szélére, meg a Duna szélére is a kövek közé, a pocsolyás részekre napozni. Kis hálóval meg lehet őket fogni könnyen.

A horgászok örülnek ha kifogod a hazai vizeinkből, mert ikrafalók és károsak más halakra nézve. Akváriumban nagyon könnyű tartani őket, mert mindent megesznek és nem különösebben kényesek a vízminőségre sem, és fűtés nélkül elvannak a szobában. Szép halak, főleg lámpa alatt, gyöngyházfényben csillog a pikkelyük.

[link]

Szeretik ha van világítás és alá gyűlnek napozni.

2015. febr. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!