Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Spongyabob a szivacsok mely...

Janka néni kérdése:

Spongyabob a szivacsok mely fajába tartozik?

Figyelt kérdés

Ez nem vicc!!!! Sürgős, a lányom ma kapta holnapra házi feladatban ezt a kérdést biológiából (gimnázium, 9.évfolyam).

Keresem a neten, de ha valaki tud gyorsan válaszolni, megköszönöm.

Ja, a tengeri szivacs nem elég. A konkrét faj kellene



2015. febr. 12. 15:46
 1/10 Trafó1 ***** válasza:
100%
attól függ, hogy természetes vagy mesterséges szivacs, én mesterségesnek gondolom és a mosdó szivacsok családjába tartozik.
2015. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Trafó1 ***** válasza:
100%

első vagyok:-DDD

[link]

2015. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trafó1 ***** válasza:
100%
Közhasználati cikként az Euspongia- és Hippospongia-nemekbe tartozó Szivacs-fajok tisztított szaruváza használatos. E célra a Szivacsokat főleg tavasszal gyűjtik, amikor a tenger csendes és az ég tiszta s mikor a víz alatt könnyű felfedezésük. A szivacshalászok vagy a víz alá buknak és így gyűjtik össze vagy pedig hosszú villás rudak segítségével húzzák ki őket. Ezután megszabadítják az élő anyagtól és a bennük levő tisztátalanságoktól (homok, kagylók stb.). E célból többször vízben kimossák, kisajtolják, forró szódaoldattal, majd hígított sósavval mossák (a mész feloldása céljából), végül Nátrium-tioszulfátból és sósavból készült oldatban fehérítik (a klórral fehérített szivacs porlós, hasznavehetetlen). Tisztítás és fehérítés után, hogy szebb alakúak legyenek, körülmetélik és színük, finomságuk szerint osztályozzák. A legfinomabb és legkeresettebb szivacs a levanti vagy szíriai, mely Szíriából, Kis-Ázsiából és a Földközi-tengerből származik. Váza tömött, sűrű, rugalmas és finom; szine sárgásfehér vagy világosbarna; pórusai kicsinyek. A 20. század elején lezajlott szivacsvészig ott is nagy tömegben élő ilyen fajtájú szivacsok gyűjtése révén vált híressé Szími szigetének szivacshalászata.[2] Keményebb vázú és barnás v. sárgásbarna színű és sok pórusú a görög v. zimocca-szivacs, mely a Görög-félszigetről, a kisázsiai és afrikai partvidékről ered. A Hippospongia-fajokból készítik a durva vázú, nagy-lyukú, barna színű lószivacsot, melyet lovak és istállók, padlók stb. mosására, táblatörlésre stb. használnak. A velencei szivacsnak sok kis lyuka van. Az antillai v. selyem-szivacs éppen oly finom, mint a levanti, de kevésbé tömött és kevésbé tartós. A bahamai szivacs oszlop alakú.[3]
2015. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Istenem! Ilyen hülye feladatot hogy adhatnak? Egy rajzfilm mindig elvonatkoztatott a valóságtól. Nem lehet Bobot ilyen szinten beazonosítani. Lehetne akár egy sima mosogatószivacs.
2015. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az angol wikipédián csak annyit ír, hogy tengeri szivacs.
2015. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 12. 16:29
 7/10 anonim válasza:
100%
Most komolyan ezt a házifeladatot adják fel egy gimnáziumban? :D Nem lehet, hogy a tanár csak vicces kedvében volt?
2015. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem,kérlek, ezt komolyan a házi feladat egyik részeként adta fel. A másik egy szabadon választott medúzafaj bemutatása, különös tekintettel mérgezési mechanizmusára.

A legszebb,hogy tegnap 16.10-ig van órarendi órája a lányomnak és ezt a feladatot mára adta. Naná, hogy beszálltam, kigugliztam, amit tudtam, képeket nyomtattam a bemutatóhoz, stb. De a Spongyabob kifogott rajtunk.

2015. febr. 13. 11:00
 9/10 anonim válasza:
100%
A magyar oktatás ékköve :D
2015. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ember és táblatörlő szivacs hibridje, aki úgy született, hogy egy unatkozó tanár...


Komolyan mondom, nem értem, milyen gyerekeket akarnak nevelni ilyen hülyeségekkel! Az egy rajzfilm, nem tudományos oktató alkotás.

2015. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!