Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit is takar az állatkerti...

Mit is takar az állatkerti munka és mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, épp érettségi előtt állok, és úgy döntöttem kihagyok 1 évet gondolkodni hogy mi szeretnék lenni (közben dolgozok esetleg okj-s képzések nyelvizsga stb) utána pedig fősulira menni.Sok ötletem volt már most ez az egyik.A kérdésem hogy mit tudtok az állatkerti munkahelyekről? pl: milyen végzettség kell hozzá? Mennyit keres? Mik a feladatai? Könnyű elhelyeszkedni, állást kapni? légyszi mindent amit tudtok és tapasztaltatok írjátok le :) sokat segítene a döntésben. Köszönöm! (persze utánanézegetek interneten is de kíváncsi vagyok a véleményekre)

2015. febr. 14. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

1, elhelyezkedni nem nagyon tudsz.

2, Végzettség - pénzügyek:

attól függ, milyen területen szeretnél dolgozni- ha irodában nézegetni, jajjdeszép az elefánt stb. akkor titkárnős, pénzügyi, kommunikációs vagy hasonló képzettséget kell szerezned. Ha állatorvos akarsz lenni, akkor nyilván állatorvosira kell menned. Ha az állatokat szeretnéd mütyürkézni, ( értsd: elefántszart lapátolni ) akkor erre van állatgondozó OKJ-s képzés ( legalábbis, régen volt)

A fizu meg nyilván ezektől függ.

3, az elhelyezkedésedet az adott állatkertben segíti, ha X évet ingyen önkénteskedtél ott.


Végezz valami pénzügyes OKJ-t, azzal el fogsz tudni helyezkedni ( nem feltétlen állatkertben- de 18 évesen lassan felnőhetnél :) - nem beszólás, jó tanács. Én 5 év egyetem után jöttem rá, hogy a tehetség, elhivatottság nem elég, abból nem lesz kenyér, nem lesz otthonteremtéshez elég pénz..


Üdv: egy (ex)biológus

2015. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem értem miből gondolod hogy nem nőttem fel. úgy érted hogy még nem tudom mit szeretnék pontosan? fejtsd ki kérlek.

A pénzügy nem áll közel hozzám mert közgazdász szakon járok gimibe és sajnos jelentősen megutáltatták velem.így szeretnék teljesen mást kipróbálni. az állatokat és természetes környezetet (már amennyire az állatkert az lehet) azt kedvelem nem probléma ha elefánt szart kell lapátolni tisztában vagyok vele hogy van árnyékos oldala is, nyilván nem ezért szeretnék ott dolgozni. Főképp az állatokkal foglalkoznék nem irodában de most hogy említetted az se lenne olyan rossz:) csak ugye a fent említett a probléma:/ de tudok róla h ha el akarok érni valamit akkor meg kell dolgoznom érte. még most keresem a kiskapukat hogyan kerülhetném el a közgázt de ha nincs más lehetőségem belevágok.

Köszi a segítséget! :)

2015. febr. 14. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Részben igaza van az elsőnek, de emellett, én máshogy értékelem a dolgokat.

Valószínűleg úgy értette, hogy nőj fel, hogy ne kergess hiú ábrándokat, és csináld azt, amivel el lehet helyezkedni.

Természetesen ebben igaza van, hogy ez fontos szempont.

Viszont szerintem azt csináld, ami érdekel. Milyen világban élnénk, ha mindenki közgazdász meg jogász lenne, merthogy azzal lehet elhelyezkedni? Jó nyilván, akkor más lenne a hiányszakma és oda tömörülnénk, az sem sokkal jobb.

Én úgy látom jónak, hogy mindenki azt tanulja, ami érdekli és amiben jónak érzi magát, hiszen olyanra menni,amit nem szeretünk nem motiváló és valószínűleg nem is fogjuk jól megtanulni.

Az optimális az lenne, ha az érdeklődésednek megfelelő dolgokat számba vennéd, és azok közül választanál olyan szempont szerint, amit az első is írt, miszerint, hogy hogy lehet vele elhelyezkedni.

Ne hagyd magad rábeszélni egy szakmára, csak mert jól lehet vele keresni. Az életünk nagy részét munkával töltjük, olyan legyen, amit élvezel is.

2015. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!