Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Közvéleménykutatás állatokról?

Közvéleménykutatás állatokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kíváncsi lennék, ki milyen állatot tart otthon, mióta, hogyan, miért. Szúrja-e pl. szomszédoknak a szemét ez, és mit tesznek ellene.


Szerintetek a kutya/macska/hal/hörcsög (...) milyen funkciót tölt be manapság egy ember életében? Hogy ideális tartani őket (kert, ketrec...), és ti hogy tartjátok őket? Mit engedtek meg nekik (ágyba mehetnek-e, puszit adtok-e nektek, mennyire vannak szabadjára engedve)


Etika érettségire kellene, nagyon köszi !!


Bármi, ami eszetekbe jut a hobbiból tartott állatokkal való bánásmód jellemzőiről, szabályairól, érvek és ellenérvek egyaránt...nagyon szívesen fogadom:)



#állat #etikaérettségi
2015. febr. 14. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyat nem tudnál, hogy csinálsz egy google kérdőívet konkrét kérdésekkel? Sokkal-sokkal hamarabb kapnál választ, ha KONKRÉT kérdéseid lennének és nem másfél órába kerülne megválaszolni a cuccot. Szívesen segítek a kitöltésével, de annak, hogy "minden érdekel!!!" semmi értelme nincs mert 1. tuti nem érdekel minden 2. teljesen összefüggéstelen dolgokból nem tudsz semmi konzekvenciát levonni, tehát nem vagy vele kisegítve.


"Mit engedtek meg nekik (ágyba mehetnek-e, puszit adtok-e nektek, mennyire vannak szabadjára engedve)" Most azért elképeltem, ahogy a halam az ágyamban fetreng :D

2015. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két kutyát tartunk fél éve, és tengeri halakat több éve. Nem tudom pontosan mennyi, talán 3-4.

A szomszédok szeretik a kutyákat, mert az ugatásról leszoktattuk őket azonnal, így nem hallják.


Milyen funkciót töltenek be?

A kutyák szeretetteljes plüssjáték funkciót, önálló gondolatokkal, aranyos arckifejezésekkel és rosszalkodó tettekkel, amin bosszankodhatunk. Együtt rágják szét a papucsomat és együtt tépik le a tapétát a falról, miközben nagyon jól szórakoznak.


A halak élő mozgó dísztárgyak, akik nyugalmat sugároznak, de őket is lehet szeretni mert aranyosak és szépek, nézelődnek és odajönnek elém, megszoktak már és várják a kaját. A pavlovi reflex náluk is megvan.


A kutyákat lakásban tartjuk, van egy hosszú folyosónk a konyha és szoba közt, ahol tudnak futkosni. Sétálni is leviszem őket, néha kutyafuttatóba más kutyák közé.


Ágyba jöhet az egyik, a másik nem engedem, mert az kis hülye és egyszer lepisilte az ágyat. Igazából egyiknek sem engedem, mégis az egyik odakúszik éjjel a lábamhoz, reggel meg már mellettem fekszik és átkarolom. Mivel így az ágyamba járkál természetesen, ezért séta után meg szoktam mosni a lábát, néha a hasát is, de még így is elég sűrűn kell mosni a lepedőt, mert nem tudom mit csinál éjjel, de ilyen morzsákat hord oda. Puszit adok neki persze, szoktam ölelgetni és simogatni is mivel szeretem őt. A másik kutyát nem annyira, mert az a páromé, de azért őt is megsimogatom néha. Mindkét kutya azt csinál amit akar, de az alap engedelmességeket (ül, fekszik, áll, pacsit ad) azt tudja az én kutyám, a másik az nem. Nem harapnak, azt megtanítottuk nekik. Ha kiküldjük őket a szobából szót fogadnak, de azt hiszik, hogy a parancs csak 2 percig szól, utána visszajönnek, kivéve ha becsukom az ajtót.


A tengeri halakat, korallokat és anemónákat akváriumban tartom és mindennap etetem fagyasztott kajával (artemia, mísys, krill). Keverek nekik vizet tengeri sóból és ozmo vízből. Nagyjából kéthetente csinálok 2 vödör vízcserét, az elpárolgott vizet pedig 3 naponta sima ozmo vízzel pótlom. Szeretem megfigyelni a halak viselkedését, sokszor ülök az akvárium előtt, és nézem őket, de nem túl sokáig, mert az egyik kutya nekiáll ugrálni az akvárium előtt és elzavarja a halkat. Azt akarja hogy vele foglalkozzak. Féltékeny akkor is amikor csak kaját adok a halaknak, ő akarja megenni. Persze lehet nevelni, lehet mondani neki, hogy ül, meg azt is lehet mondani neki, hogy menj ki és akkor kimegy, de tökmindegy, ha azt akarja, akkor foglalkozom vele.

2015. febr. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!