Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megelőzni hogy...

G..csilla kérdése:

Hogyan tudnám megelőzni hogy az esküvőmig ne legyek tele bolhacsípéssel, pláne az azt követő nászúton?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Augustusban lesz az esküvőnk vidéken. Mikor oda megyünk látogatóba a rokonokhoz, még nem volt olyan hogy ne legyek tele bolhacsípéssel. A hely ahova megyünk mindig tiszta, viszont falun nem nehéz össze szedni a bolhákat. Eddig is bosszankodtam a csípések miatt, de most hogy lesz az esküvőnk nem szeretnék tele lenni csípéssel, pláne hogy azt követően megyünk nászútra, nem lenne szép látvány, sem jó érzés h ott vakarózom. Mivel tudom h esküvő előtt pár nappal ott leszünk az előkészületekben és lesz ideje a bolháknak csipkedni engem.

Nincs olyan szer emberre és nem állatra h ne csípjenek? Már gondolkoztam azon is hogy bolhairtó nyakörvvel a lábamon mászkálok ott :)) Tudom hogy van sok szer amit a lakást befújuk, de hiába ha esetleg én kint össze szedem a faluba. Hogy nincs esetleg valami tabletta, spray amit én szedhetek?

Az esküvő helyét pedig nem akarjuk megváltoztatni.

Van erre valami megoldás? Már sok blogot olvastam erről, de mind azt láttam h takarítsunk és fújjuk be az állatot és a lakást. De nincs olyan szer ami kivált az emberre érvényes és szabadon mászkálhat és nem csípik meg a bolhák?

Kérlek aki tud segíteni, hozzá szólni a témához az kérlek segítsen.



#esküvő #nászút #bolhacsípés #bolhák elleni spray emerre.
2015. márc. 23. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem amíg a macskánk bolhás volt sima testápoló is bejött főleg boka, kar ,vádli részeken, mert keserű a bolháknak.
2015. márc. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen falu ez hogy tele van bolhaval?

En mar voltam nem egy - ket helyen sehol sem csipkedtek meg bolhak.

Lehet hogy megsem olyan tiszta az a haz ahol emegszalltok, mert ilyen nincs hogy setsz az utcan es megcsipkednek a bolhak.

vigyel magaddal tiszta agynemut es abban aludj. illetve hasznalj minel tobb fele kremet.

2015. márc. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én faluban lakok közel 44 éve! De bolhákkal legelőször akkor találkoztam, mikor 2011-ben a férjem 26 év után végre hozzá jutott az örökségéhez! Amióta odaköltöztünk, nincs bolha pedig egyik cicánk bent van a lakásban!!!! Mi a kutyánkat és a két a cicát havonta bolhátlanítjuk!!
2015. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Így van, ha mindig tele vagytok csípéssel akkor a vidéki rokonoknál van bizony elszaporodva, akik nem foglalkoznak vele.

De cáfolnám, hogy csak olyan helyen van bolha ahol nincs tisztaság. Megmaradni viszont ott maradnak meg, ahol nem irtják ki őket.

Nővéremékhez az új cica vitte be, először nem is gondoltuk, hogy bolhacsípés. De maximum 1-2 hónap alatt teljesen megszabadult tőlük.

Te tudtommal nem tudsz magadra fújni semmit, és azt sem tanácsolom, hogy állatoknak valót tegyél magadra, kellemetlen nászúton a bolhacsípést vakargatni, de mégrosszabb lesz a bőrirritációt kezelni.

2015. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is egy kis faluban élek, ám bolhánk az elmúlt 10 év alatt 1 alkalommal volt, mikor a macska összeszedte, mert elfelejtettük becseppenteni. Vettünk valami ampullás bolhairtót, vízben feloldottuk, bespricceltük vele a lakást, a macska kapott egy finom fürdőt samponnal és egy cseppet, 2 nap múlva már egy darab bolhánk nem volt. Szóval nem, nem olyan könnyű falun összeszedni a bolhát, csak egy igénytelen helyen, ahol az állatok behordják, ők pedig hagyják ezt... Én szállást foglalnék egy megbízható helyen, és nem mennék ilyen rokonokhoz, ahol biztosított, hogy összemarnak azok a dögök.
2015. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Na ez engem is erdekelne. Sajnos en is gyakran vagyok olyan helyen, ahol a lakok nem foglalkoznak a bolhakkal es borzalmas, rendszeresen tele vagyok csipesekkel. Kinomban mar a kutyaknak valo szert is kiprobaltam, az sem segitett.
2015. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nézz utána a Polibé-nek.

Mi kullancs ellen szoktuk szedni kirándulás előtt, de hátha bolha ellen is jó.


És valóban, ki kellene irtatni a bolhákat.

2015. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na ez engem is erdekelne. Sajnos en is gyakran vagyok olyan helyen, ahol a lakok nem foglalkoznak a bolhakkal es borzalmas, rendszeresen tele vagyok csipesekkel. Kinomban mar a kutyaknak valo szert is kiprobaltam, az sem segitett.
2015. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen tényleg ez a probléma olyan dolog ami sok embert megkeserít, és nehéz tőlük megszabadulni.

Ez a falu egy tipikus kis falu ahol tele van jószágokkal, és igen lehet hogy ahova megyünk mindig a rokonokhoz lehet tisztaság van, de hiába ha pl kint a kutya tele van bolhákkal. Lehet tényleg az lesz h az esküvőig kiveszünk egy szobát, habár nem tudom mit fognak mondani :D Gondoltam hogy nekünk is van egy készítmény direkt erre a célra és nem csak állatoknak csak én nem tudok róla, de ezek szerint nem nagyon. Mondjuk így ha kiveszünk egy szobát az a falutól távol esik, és így az esküvő előkészületek miatt így is úgy is oda kell menjek. Viszont remélem a legjobbakat, az tuti h legalább 3réteg testápolót kenek magamra fő a biztonság :)

2015. márc. 23. 12:19
 10/16 A kérdező kommentje:
Insecticide 2000 rovarölő permet. Esetleg valakinek véleménye erről? Azt halottam hogy a bőrünkre is lehet fújni....?
2015. márc. 23. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!