Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kúsznak a békák ugrálás...

Miért kúsznak a békák ugrálás helyett?

Figyelt kérdés
Pár napja megfigyeltem, hogy még a nagyon nagy békák is kúsznak, nem csak a kicsik, és nem tudjuk miért. Szóval miért kúsznak ugrálás helyett? Előre is köszi a válaszokat! :)

#béka #kúszóbéka
2015. márc. 28. 08:16
 1/7 anonim válasza:
Azok kígyók fiam!
2015. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
38%
Vagy bebaszott vagy valami oltári nagy marhaságot csinált és szégyenli magát :) Amúgy ez érdekes nem láttam még ilyet!
2015. márc. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ez nem hülyeség én is láttam már olyan békákat amik kúsznak
2015. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csux2 válasza:

A farkos kétéltűek testét fejre, törzsre és farokra oszthatjuk, esetenként nyaktájék is kialakul. A békák teste zömökebb, azon se nyak, se farok nem található. Mozgásuk alakjuktól és életmódjuktól függ. Jellemző a tolómászás, lábatlanoknál és hosszú testűeknél a kígyózó mozgás, egyes békáknál az erősebb hátulsó lábak segítségével az ugrálás, valamint vízben az úszás különböző formái.

Ezt írja wiki barátnénk,de lehet hogy csak szimplán hideg volt ,és mivel kétéltűek ugye,kicsit le volt lassulva :)

2015. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mert a békák testhőmérsékletét a nap ér a környezet hője melegíti fel,ha hideg még a szervezete akkor nem tud aktívan mozogni.
2015. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Évekkel ezelőtt gondolkodtam el ezen én is:).
2015. márc. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Triss XD válasza:

Te iért nem futsz minden hová?

Mert kifárasztó!

2015. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!