Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » [Liba] Tojik a gúnár? [Többi...

[Liba] Tojik a gúnár? [Többi lent]

Figyelt kérdés
Van 2 libánk. Az egyik gúnár, a másik tojó(legalábbis azt hittük). A gúnár elkezdte petélni a tojót, a tojó elkezdett tojni. Minden jó volt, egészen addig, amíg a gúnárnak hitt liba is elkezdett tojni. Szóval, mind a 2 liba tojik, viszont az egyiknek teljesen gúnáros tulajdonságai vannak, és ahogyan fent is említettem, petéli a másikat. De bele nyugodtunk, hogy mind2 tojó. Ma észre vettem, hogy a tojásban szem van. Most akkor ez, hogy is lehet?

2015. márc. 30. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a gúnár nem tojik, neki hím ivarszervei vannak. A tojás a madárnak olyan, mint a nőknek a petefészek. A hím madárnak hímivarsejtjei vannak, nem tojáskezdeményei. Biztos, hogy a tojó tojta az összes tojást. Elképzelhető, hogy több helyre tojik.
2015. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mind a kettő tojik, de szem is van a tojásban. És igen biztos, hogy mind a 2. Arra rég rájöttem, hogy a gúnárnak hím ivarszervei vannak, stb..Nem is ez volt a kérdés..:D
2015. márc. 30. 21:26
 3/4 A kérdező kommentje:
sejtjei*
2015. márc. 30. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, akkor mind a 2 tojó. A hím nem tudna tojni, mert nincsenek "petefészkei", tojáskezdeményei. Vagy kappan. Tényleg kappan van libánál is, vagy csak tyúknál?

Amúgy a szem nem azt jelenti, hogy meg van termékenyítve, csak azt, hogy hím állat van a közelben.

2015. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!