Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat lenne jó számomra...

Milyen állat lenne jó számomra ha ketrecbe tartanám és szőrös állatkát szeretnék?

Figyelt kérdés
anyukámék kutyát nem szeretnének pedig én azt szerettem volna... A szobámba ketrecbe tartanám,nappali, szőrös,ragaszkodó állatkát szeretnék...(És jó lenne ha nem lenne olyan büdös!)

2015. ápr. 6. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
random plussallat.
2015. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tengerimalac? Nyuszit én nem ajánlom, nekem volt és akármilyen cukik, nem tartanék többet.
2015. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Törpe hörcsög?! :)
2015. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Ne butáskodj, emlősállatot kis szobai ketrecben tartani állatkínzás. Olyan meg, hogy "ragaszkodó", az legfeljebb a falkaállatokra jellemző, de semmilyen számításba jöhető rágcsálóra nem.
2015. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Patkány? Éjszaka és nappal is aktív, így ha az éjjeli zörgés miatt kell nappali, akkor nem jó választás. Viszont nem fogja végigaludni a nappalt, szociális és ragaszkodó állat. Két azonos nemű példányt érdemes tartani. Rendszeresen takarítva szagmentesen tartható. Ha hajlamos vagy ellustulni, akkor elég büdös tud lenni.
2015. ápr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es en torpehorcsogot tartottam, semmi baja nem lett :D

Neha kivettem futkosni is :D

2015. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen takarítod, nem büdös. Minimális, természetes szaga meg minden élőlénynek van - még neked is.


Szűkítsük a kört: mennyi pénzed van az állatra felszerelésére, és mennyit tudnál rászánni havonta az ellátására? Mekkora hely áll a rendelkezésedre? Mennyit tudnál vele napi szinten foglalkozni? És mennyit mondjuk néhány év múlva (amikor a tanulás nehezedik, az órarended egyre hülyébb lesz stb.)?


Még néhány dolog:

- azt azért tisztázd a szüleiddel hogy a kisemlősök sem lehetnek 24/7 ketrecben, napi szinten ki kell őket engedni, foglalkozni kell velük - fajtól függ, hogy hogyan és mennyi időt.

-azt meg magaddal beszéld meg, hogy a kisemlősök jó része zsákmányállat és totál máshogy kell velük barátkozni, mint a táplálkozási láncban feljebb álló állatokkal (lásd kutyus, cicus).

2015. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Amerikai csíkos múkuson gondolkodtam még! szerintetek mekkora hely kell neki?
2015. ápr. 7. 10:54
 9/9 Platypus ***** válasza:
Nagy. A legigényesebb és legdrágább lehetőség az összes közül. Nappalinak nappali, de épp elég zűrt és zajt csinál akkor. Ha a szüleidnek problémamentes állat kell, akkor nem ez lesz a legjobb választás.
2015. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!