Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha elütök egy "szabálytalanul...

Ha elütök egy "szabálytalanul közlekedő", kóbor állatot az úttesten, engem terhel az állat orvosi kezelése vagy erre van valamilyen méltányossági alap?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy ilyen szörnyű esetet!

A semmiből bukkant fel a kutyus,feljajdultam,hogy vigyázz,de addigra már el is gázolta az autós!

Félreállt,kiszállt,eltette az útból és azt mondta,hogy "Szerencse,hogy egyből elpusztúlt,nem szenvedett,Nekem meg szerencse,hogy nem kell az állatdokit fizetnem"!

Szóval ilyenkor az autóst terheli a kezelés összege?


2010. febr. 20. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a kutya nem pórázon van vezetve akkor SEMMILYEN felelősség nem terheli a gázolót, sőt lehet hogy a kutya felelőtlen gazdáját lehet a kocsiban esett kár megtérítésére kötelezni.
2010. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Néhány éve volt, hogy páran találtunk egy cicát vasúti síneken, szegénynek levágta a lábait a vonat, de még élt:S nagyon rossz volt látni, hogy szenved, ezért fogtuk magunkbat, beleraktuk egy cipősdoboz alsó részébe és elvittük az állatorvoshoz, nem messze van tőlünk. Azt mondta megmenteni már nem lehet, ezért el kell altatni, de megcsinálja ingyen, de egyébként kellene fizetni érte. szegény cicust nagyon sajnáltam:S 17/L
2010. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek van igaza. Ha kutya szabadon van, akkor a gázoló maximum méltányosságból állhatja az orvosi költséget. a gazdinak kellene felelősen gondolkodni, kikor elengedi a kutáyát.

De ugye a kóbor ebeknél meg senki nincs, akit felelősségre lehetne vonni.

Sajns mi is gázoltunk el kutyát, de mivel mi nagy állatbarátok vagyunk, ezért elvittük orvoshoz. sajnos nem tudtuk megmenteni, másnapra elpusztult.Pedig nem keveset fizettünk:-((

2010. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A gázolót nem terheli semmilyen felelősség, ellenben az állat gazdájának ki kéne fizetnie az esetleges okozott kárt. Viszont ha külterületen elütsz egy őzet és észreveszik ki kell fizetned az eszmei értékét. Vicces nem?
2010. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van!

Ha vadállatot ütsz el akkor tényleg csak azt nézd meg hogy nem-e szakadt le a rendszámtáblád és ha gurul az autó akkor tűnj a francba (esetleg ha van egy nagy zsákod, vagy nem baj ha véres lesz a kocsi akkor vidd magaddal az őzet azt edd meg) de mindenképpen tűnj el azonnal mint a büdösség.

Elvileg ha vadásztársasági terület akkor a társaságnak kell fizetnie de kb annyi esélyed van ellenük mint ha kátyúban törik tengelyed.

1. voltam

2010. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem kérj tőle betétlapot, és ha nem akar adni akkor hívd ki rá a sünöket!


:P

2010. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16,01nek

A vadállományban okozott kárt csak akkor kell kifizetni, ha a vadveszélyre tábla figyelmeztet.Ha nincs tábla, akkor még neked fizetnek kártérítést.

2010. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

tapasztalataim alapján nem :)

az a baj a vadveszély táblával hogy nincs feloldótáblája, a szakaszjelzést (x km) pedig sokszor nem teszik ki

tehát ha elütsz egy őzet és azon az úton 20km-re van 1 tábla akkor simán lehet rá hivatkozni

de ha van akkoris meg akarnak vágni

ha elütsz valamit és járóképes a gép pucolj el onnan, esetleg ha befér a vad és el tudod passzolni/eltüntetni még jobb

de ez bűncselekményre való felbujtás tehát NEM KOMOLYAN MONDTAM :)

15:45ös voltam

2010. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utsó, a kereszteződés feloldja a figyelmeztető és a tiltótáblákat is.
2010. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a kutya a gazdával van, akkor téged semmilyen felelősség nem terhel. Hiszen a gazda feladata vigyázni a kutya testi épségére, elég hülye az az ember, aki nem rak pórázt a kutyára forgalmas, veszélyes úttest mellett (vagy nem tanította meg rendesen, hogy csak a járdán szabad mennie).

Ha a kutya önsétáltató, akkor is a gazdáé a felelősség.

Ha kárt okoz a kocsidban, elvileg még neki kéne fizetnie a javíttatás költségeit.

Ha a kutty kóbor, gazdátlan, az ember erkölcsi értékrendje és állatszeretete dönt a felelősség kérdéséről. Ha én ütnék el állatot, biztos, hogy nem hagynám ott. Lehet, hogy több tízezer forintba kerül az orvos, akkor kérnék részletfizetési lehetőséget, vagy segítséget egy jobb menhelytől (nagyon keveset keresek). De én nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy az úton hagytam egy sérült, vérző, szenvedő állatot.

Sajnos ezzel a véleményemmel eléggé egyedül lehetek, mert szinte minden nap látok kibelezett, halott állatokat az úttesten (sajnos soha nem volt lehetőségem megmenteni őket, mindig halottak voltak).


Persze mindez csak akkor érvényes, ha az ember nem direkt üti el az állatot, sokakat egyáltalán nem érdekel, nem is lassítanak, vagy éppen szándékosan ütik el (itt is volt mostanában egy ilyen kérdés).

Amiről írtam, itt arra gondolok, amikor már nem lehet időben, eléggé fékezni.

2010. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!