Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon tarthatok...

Magyarországon tarthatok sivatagi rókát?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta különös rajongást mutatok a rókák iránt. Nagyjóbál 3 éve ismerkedtem meg konkrétan a rókatartással, azóta igyekszem minnél jobban tájékozódni a dologgal kapcsolatban. Tisztában vagyok vele, hogy egy vörös róka tartásához milyen körülmények és feltételek szükségesek és ezeket nem tudnám biztosítani, ráadásul ha tartanék is ilyen állatot, nem szeretném vadászoktól megvenni, lévén, hogy nagy valószínűséggel elszakították a szüleitől. Ilyen esetben inkább egy híres, orosz kísérleti rókatelepről vettem volna az állatot, biztosítva a szükséges kifutót, beszerezve az engedélyeket, stb.


De visszatérve a tárgyhoz. A kutatgatás alatt megismerkedtem a sivatagi rókákkal, azon belül jó pár boldog gazdis állattal. Amerikai oldalakat böngészve sok mindent megtudtam róluk és felvettem a kapcsolatot pár külföldi gazdival is és a szívembe lopták magukat ezek a kis állatok. Találtam egy megbízható kanadai tenyésztőt, akitől tudnék venni egy kisállatot (a pénzt régóta gyűjtögetem már rá), törzskönnyvel, oltva és a szállítást is meg tudnám oldani, a kérdés az lenne, kell-e a róka tartásához további engedély? Ha igen, hol és hogyan tudnám beszerezni?


Előre is köszönöm a segítséget.



2015. ápr. 19. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Igen tarthatsz,legális!


De,hogy hol kapható??????? Passz....

2015. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy legális, a kérdés leginkább az, kell-e engedély, ha igen milyen, hol és hogy tudom beszerezni?


A vörös rókához kell, ebben biztos vagyok, de mivel a sivatagi hazánkban nem honos, kisebb termetű, szerintem más az eljárás vele kapcsolatban.

2015. ápr. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!