Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segitség! Az achát csigáim...

Segitség! Az achát csigáim életéről lehet szó?

Figyelt kérdés
Az egyiknek szét nyílt a háza úgy hogy a belsejébe látok meggyógyul?

2015. ápr. 23. 06:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

húha, ezt elég nehéz megmonani. ha látod a belső szerveit, nincs sok esély rá, de lehetséges, függ a törés méretétől is. elsősorban különíts el a többitől (ha van) egy kisebb dobozba, ahol nem tud nagyon leesni. legyen előtte friss táplálék és szépia, és ne hagyd kiszáradni a törés alatt a testét. tisztítds meg a sebet, ne legyen benne kosz. (pl fültisztító pálcikával.) hallottam olyat, hogy gipsszel be lehet foltozni az ilyen lyukakat, de én még nem próbálkoztam vele.

remélem nem lesz baja!

2015. ápr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És van bent nekik szépia néha látom hogy rá másznak, de nem tudom hogy eszik e.

Az ételük még nem annyira változatos: citromfű,alma,répa ez jövő héten változni fog.

Mit ajánlotok hogy minél hamarabb meggyógyuljon egyáltalán meggyógyulhat még :(,??

2015. ápr. 23. 07:05
 3/11 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Ma vettem észre a másiknak meg fehér egy darab a házából mintha leszáradt volna mi a baj? mint írtam nem tudom hogy eszik e a szépiát rámásznak de nen tudom eszik e. Hogy lehet meg etetni őket a szépiával ha nem esznek belőle? vagy etetési hiba?
2015. ápr. 23. 13:27
 4/11 anonim ***** válasza:

én úgy etetem őket, hogy mindig van bent szépia, de reszelek a kajájukra is, így mindenképpen hozzájutnak :) de tudják, hol keressék a kalciumot, és a legtöbb csiga rágcsálja a szépiát, nálam szokták falni, látszanak a rágásnyomok rajta :D (csak ügyelj, hogy ne legyen nedves, átázott a szépia, mert úgy nem szeretik)

heti-kétheti 1x fehérjepótlást is érdemes beiktatni, én szárított bolharákból/garnélából, lemezes haltápból, algatablettából és szépiából készítek egy por állagú keveréket, és ezt adom nekik. illetve kaphatnak konzerv kutya vagy cicatápot, csak ügyelj, hogy ne legyen magas a gabonatartalma, esetleg nyers tojást is kaphatnak. (héj nélkül persze)

kajának javaslom a lóherét, imádják :) a gyümölcsök helyett érdemesebb inkább valami levelesnek kitennie a kajájuk nagy részét, mondjuk bazsalikom, pitypang, reteklevél, emellé persze mehet a zöldség, gyümölcs. mindig adj nekik 2-3 félét, hogy tudjanak válogatni :)

a másik csigádról kép nélkül nehéz nyilatkozni, ha a testéhez közeli, friss rész tört le a ház nyílásánál, azzal nincs gond, gyakran megesik, és könnyen gyógyul.

mennyi idősek a csigák? mi van talajnak? van bent valami kemény, amire ráeshetnek? (cserép, kő ilyesmi)

csak azért kérdezem, hogy jobban át tudjam látn a helyzetet.

2015. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia Sajnos 2Db csigám van de most az egyik meghalt :( teljesen széttört a háza :( cserép van amire rá eshetnek talaj: sima föld 1 hónaposak... A pitypang szárát is osa adhatom? :(((
2015. ápr. 23. 17:10
 6/11 anonim ***** válasza:

sajnálom, én 3 felnőtt csigát vesztettem el a télen :( kicsi korban nehezebben vészelik át a sérüléseket.

a virágcserép, ha agyagból van, jelenthet gondot, főleg, ha magasról ráeshetnek.

a pitypangnak inkább csak a levele jó.

2015. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, igen a cserép lessz a felelős, nekem ez nagyon rossz mivel a leg első csigám :(
2015. ápr. 23. 17:19
 8/11 anonim ***** válasza:

sose könnyű egy kisállat halála :/

a cserepet cseréld szerintem műanyagra, azzal nem lesz gond :) a későbbiekben meg szerezhetsz be neki társat, ha szeretnél. csak arra ügyelj, hogy ugyanolyan fajtájú legyen. (az achát csiga többnyire csak gyűjtőnév, úgy 20 különböző fajta beletartozik)

2015. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia igen tudom egy kis immaculata var. immaculata kis csigát hozok akitől kaptam :)
2015. ápr. 23. 17:52
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor jó, csak sokan nem tudják a fajtákat :D

nekem is van 4 immám, az első csigáim voltak :) (azóta lett egy pár, bár van még nem kevés, amit mindenképp meg akarok szerezni.. :D)

2015. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!