Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy macska? Indoklást is!

Kutya vagy macska? Indoklást is!

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házba vagy lakásba lenne?
2015. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez így kevés. Mik a körülmények, prioritások?
2015. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mire szeretnéd tartani? Idegenek ellen kutya, egerek ellen macska (viccen kívül). Vagy csak házi kedvencnek?

A kutya jobban igényli az embert, mint a macska.

2015. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Lakas. Igazabol mindketto allatot nagyon szeretem de szeretnek magamenak tudni vegre egy hazikedvencet es nem tudok donteni
2015. ápr. 27. 23:13
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem cica, nekem szobacicám van. Rettentően ragaszkodó, bújós, játékos. Bár én mindig is a macskákat szerettem jobban.
2015. ápr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A kutyához több időre van szükség, mivel min. napi fél óra sétát igényel, és meg kell nevelned is, hogy Te legyél a falkavezér, különben nem fog rád hallgatni és a végén még harapás is előfordulhat. Cicával egyszerűbb, őt annyira nem kell nevelni (bár ha nagyon elkényezteted, az se jó) és sétáltatni se kell. Ha nincs sok időd, akkor inkább felnőtt állatot, szerezz be, mert ha a kölyökkel nem foglalkozol eleget, kárt tehet a lakásban.

A lényeg, hogy alaposan gondolod végig, csak akkor szerezd be bármelyiket is, ha biztos vagy benne, hogy éveken át gondját tudod viselni.

2015. ápr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
En macskas vagyok. Felre ne erts imadom a kutyakat is, de nekem nagyon tulbuzgoak. A macska ugymond "jelen van". Termeszetesn ettol ugyanugy foglalkozm a cicaimmal, jatek, nagy simik stb. Vannak a macskas veljarok, amiket tudni kell szeretni pl. a legjobb helyre kihanyt szorcsomok, a lepofozott torekeny targyak, a harcok a kaprofara valo raszoktatsban, hajnali ebresztes, az egyik cicam pl hasznalat 10 percig kaparja az almot, es korulotte a falat, padlot eszmeltlen szenvedellyel, mindig akkor totyog elotted, amikor sietsz, laptopra, konyvre rafekszik, ha hasznalod, karacsonyfa minden evben borul parszor stb. De en imadom ezeket :) a kedvencem, mikor hazaerek rohannak ki elem es elvagjak magukat simire varva. Remelem valaki kifejti a kutyaletet is es igy ossze tudod hasonlitani. :)
2015. ápr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 SzMHZs ***** válasza:
Nekem van mindkettő (egy kutya, két macska), imádom őket, de ha torkomhoz szegeznék a kést, hogy na válassz, akkor kutya. Mindig is a kutya volt a nagy álmom, mióta az eszemet tudom. Jelenleg egy 2,5 éves spánielem van, az első kutyám. Nagyon szeretek vele kirándulni, menni akármerre, tanítani, most kezdtünk el együtt sportolni is, hatalmas élmény. Mellette nem lustulok el, az tuti, mindig vinni kell sétálni, naponta többször, hiszen lakásban lakunk. Ez mellett ő bújós is, néha mint egy macska :) A macskáimtól sem tudnék megválni, főleg az elsőként érkezettől, vele megszenvedtünk a barátságért, mert rettentő félős volt. Ő is bajban lenne, ha el kéne válnunk, mert a mai napig fél mindenkitől rajtam meg 1-2 emberen kívül. Egyébként játékosak egymással, viccesek, bújósak, beszélgetősek. Velük olyan szempontból kevesebb gond van, hogy nem kell hóban, esőben, fagyban, tüdőgyulladással is levinni, nem kell problémázni, ha később ér haza az ember stb. Ha olyan az időbeosztásod, ami mellett a kutya sokat lenne egyedül (nem a napi 8 óra munkára gondolok, mert azzal nincs baj, ha egyébként kellően foglalkozol vele), akkor inkább cica. Ha háklisok a szomszédok, akkor szintén (nálunk a mai napig nem tudják, hogy van két macska is, nem veszik észre). Ha csak egy kis társat, házikedvencet szeretnél, szerintem jó döntés a macska. Összességében a kutya sokkal több időt, és energiaráfordítást igényel szerintem, hogy kellően meg legyen nevelve, mindig lefárasztva agyilag és fizikailag.
2015. ápr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 kocsislev ***** válasza:

Lakásban és kertben is volt/van kutyám, macskám.

Jókat írtak előttem, csak kiegészíteném:

Nem írtad, milyen korban vagy, hogyan élsz, fura de lényeges. Ha ugyanis pl szüleiddel laksz, és pár év múlva várhatóan elköltözöl ki tudja hova, akkor pl túl nagy kötöttség a kutya: vagy otthon hagyod és ha jól nevelted és te vagy a gazdája (falkavezére) akkor lelkileg összetörik, vagy viszed magaddal, ha tudod, de például egy koliba ezt nem teheted meg. Tehát ilyenkor inkább macska. Ha pl alig pár órát vagy otthon, az is nagyon rossz egy kutyának. Ugyanakkor, ha "túl sokat" vagy otthon, akkor szuper választás egy kutya, egy kutyával együtt kell élni, ráadásul mivel kötelező menni vele, jót tesz neked is.

Összességében egy kutya szerintem sokkal több szeretetet ad, de sokkal nagyobb a munka és felelősség is. A macska is természetesen, csak másképp. A kutyádnak te vagy az "Istene", a macska pedig veled él egy fedél alatt, és szívesen veszi, ha "Istenként" kényezteted :-) .

A legszerencsésebb akkor vagy egyébként, remélem eléred mihamarabb, ha egy kertes házban tudsz kutyát és macskákat is tartani, mert rengeteg élményt nyújt mindkettő a maga módján. De felelősséget is követelnek.

2015. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kutya: falkaállat, igényli a társaságot, a foglalkozás. Menni kell vele, egyeseknek elég a séta, más fajtáknak komoly mozgatás, futtatás, munka kell.


Macska: öntörvényű, a saját feje után megy, nem igényli annyira a folyamatos foglalkozást. Lusta embereknek kiváló választás, mert elvileg a négy fal között is jól érzi magát.


[link]

[link]

[link]

[link]

2015. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!