Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Te engednéd, hogy az állatodat...

Te engednéd, hogy az állatodat kitömjék?

Figyelt kérdés

A preparálást elítélem, hiszen egy állat akkor szép, ha él és mozog. A legszörnyűbb, amikor ezért ölik meg őket.


De most igazából azokról a kitömött állatokról szeretnék beszélni, akik valamilyen okból híresek lettek és jelenleg valamelyik múzeumban vannak kiállítva.

pl. Hachiko, vagy a szérum-futás által ismertté vált malamutok (Balto, Fritz, Togo) vagy itthon a rendőr múzeumban Kántor és Tuskó kutya. Vagy Barry, a bernáthegyi a berni múzeumban. És még sorolhatnám tovább..

Ezeket az állatokat szerették már életükben is. Miért engedték a gazdáik, hogy a lenyúzott bőrüket egy bábura feszítve kiállítsák? Ráadásul, ha összevetjük a preparátumot a fotókkal, némelyik csak a mintázata alapján hasonlít. A műszem pl. teljesen más arcot ad, más karaktert. Mire jó ez? Én beleőrülnék, ha a valamelyik kedvencem egy vitrinben lenne kitömve. Túl széplélek vagyok??


2015. máj. 3. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi sokszor viccelődünk a férjemmel, hogy a most 6 éves kutyánk ha esetleg majd elpusztul, kitömetjük, és itt lesz a kandalló mellett örökké velünk (fázós kutya).

De ha a valóságban erre sor kerülne, nem tudom, tényleg megtennénk-e. Ha igen, akkor csakis profival, aki "ugyanolyanra" tudja megcsinálni.


Az ok, hogy így olyan, minta mindig velünk lenne.

2015. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm kitömette a nyulát, mikor elpusztult. Nekem ez morbid, de mindenki másképp dolgozza fel a veszteséget. Nekem már az is fura, hogy egy csomóan urnában a kandallópárkányon tartják a nagyi hamvait.

Ugyanakkor ha belegondolok, annak a kutyának/macskának/nyúlnak aztán tényleg tökmindegy. Nem sokkal rosszabb, mint a boncolás. A halál mindenhogy ronda, akkor is, ha virágzó cseresznyefa alá temetjük, akkor is, ha dögkútba dobjuk, akkor is, ha a keselyűknek adjuk a testet.

Ami a híres állatok kitömését illeti, lehet, hogy a gazdák így akarják fenntartani a kutyájuk hírét az örökkévalóságnak. Akik nézik a preparátumot, úgysem tudják, hogy hé, Kántornak nem is ilyen volt az arca.

2015. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom volt kutyájának a kikészített szőre egy fotelra van terítve....szerintem borzalmas, ráadásul nagytestű kutya volt, németjuhász. Én nem nyúzatnám meg holtan sem.


Kitömetni, Hát, nem is tudom. Inkább nem. Nyugodjon békében szegényke, ha már meghalt szerintem.

2015. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!