Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik állat adja...

Szerintetek melyik állat adja a legtöbb szeretetet? (persze nem a párotokra gondolok) :D

Figyelt kérdés
Kutya, macska vagy ló??

2015. máj. 20. 16:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy igazán különbséget lehetne tenni. Két ember sem egyformán szeret.
2015. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Hát, ez elég szubjektív, de...

A kutya természetéből adódóan szeret, hiszen falkaállat, arra lett kitalálva, hogy együtt éljen az emberrel, szóval gondolom ő van az első helyen.

A macska tartózkodó típus, kissé érdekállat. Nyilván viszonyozza a szeretetet, de máshogy. Bújik, meg aranyos, meg minden, de nem alkalmas arra az együttes munkára, amire egy ló, vagy egy kutya.

A ló szintén társasállat, de egészen máshogy viselkedik. Igazából alapvetően nagyon nehéz vele kapcsolatot kialakítani, de amit lehet, az se olyan, mint egy kutyánál. Elképesztő dolgokat lehet náluk elérni, nagyon sok munka van bennük, de... egy ló például nem fog három napig koplalni, ha nem látja hőn szeretett gazdáját és könnyebben túlesik egy lovasváltáson is.


Szóval, a kutya az első helyen, a macska-ló, ennyire nem egyértelmű, de ha nagyon kell választani kettejük közül inkább a ló a ragaszkodó.

2015. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Egyéetelműen a kutya. A kutya egy egészen speciális állat, tekintve a körülményeket ahogy kialakult. Sokkal jobban elmosódik köze és az ember között a határ, mint más állatoknál. Az egészséges kutyák többsége mindennél jobban vágyik arra, hogy kapcsolatot alakítson ki az emberrel és együttműködjön vele. Mondhatjuk úgyis, hogy a vérében van. A több állat inkább megszokja, elfogadja az embereket. Egy kiskutya már ahogy kinyílik a szeme, ösztönösen vonzódik az emberhez.
2015. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Kékbálna....azoknak már vannak olyan agysejtjeik amelyeknek köszönhetően vannak érzelmeik....
2015. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 piriiiii ***** válasza:

Viszonyozza a szeretetet? Hát okééééé. :D

Nem tudok dönteni amúgy.

2015. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
Szerintem ezek közül a kutya. :D Lehet, hogy elfogult vagyok, mert van két kutyám... :) A lovakat is szeretem, de azt sajnos nem tarthatok sajátot. A macskákat nem különösebben szeretem, csak amíg kicsik... Szóval nekem egyértelmű, hogy a kutya! :D
2015. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Macska = Kutya > Ló.

Aki a macskát a ló mögé helyezi, hát az inkább ne dicsekedjen az állatokkal kapcsolatos tudásával :)

2015. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem szeretsz egy állatot ne írd róla, hogy nem ad szeretetet, inkább te nem adsz neki.
2015. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Lattam csomo olyan videot hogy a macska megvedi a kisgyereket en macskas vagyok a dorgolozese es a dorombolasa tetszik. Talan az emberek nagy reszenek szimpatikusabb a kutya valamier a macskat egyparan undinak tarthatjak de ez nem belso tulajdonsagra vall a macska ha kiszokik vissza talal de a kutyabol kobor kutya lesz.. :(:(masra nemtok gondolni. mindketto allatot szeretem egyebkent :) lovat annyira nem mer milyen az amelyik ledobja a gazdajat..
2015. máj. 20. 18:54
 10/24 anonim ***** válasza:

Hogy a macska vagy a kutya ragaszkodik jobban az emberhez, azt nem lehet eldönteni, mindenki arról állítja ezt, amelyiket jobban szereti a kettő közül.

Én kutyás-macskásként úgy gondolom, hogy ugyanannyi szeretetet adnak.

"a macskat egyparan undinak tarthatjak" a kutyát is, meg bármelyik állatot lehet undinak tartani, ha így gondolják az az ő bajuk.

"a macska ha kiszokik vissza talal de a kutyabol kobor kutya lesz" ez így nem igaz, hogy visszajön-e a kutya, macska az attól függ, hogy bánnak vele. A kutya, macska ugyanúgy visszajön, ha jók a gazdáik.

Egyébként én úgy vettem észre, hogy a kutyások nem értik a macskák testbeszédét, ezért hiszik, hogy nem szeretik az embert. Meg a kutyák általában több emberrel barátságosak, míg a macskák csak egy emberhez kötődnek jobban, ez is lehet az oka annak, hogy többen a kutyát mondanák.

2015. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!