Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy embernek hogy...

Szerintetek egy embernek hogy kellene viszonyulnia olyan állatokhoz, mint pl légy, egér, molylepke meg hasonló "kártevők"?

Figyelt kérdés

Én pl nem tudok egy legyen szemrebbenés nélkül lecsapni,nem azt mondom,hogy megvisel de nem is érzem természetesnek

Bár lehet elég hülye kérdés :D


2015. jún. 4. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább csapd le. Egy csapós egércsapda egérségesebb, minthogyha pl. egy üvegbe bemegy, és te 3 hétig rá se nézel.

De a légypapír se barátságos.

2015. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha befúrna az egér a konyhaszekrényedbe, végigmasírozna, szarna és hugyozna az összes kenyéren, tésztafélén, liszten, mindenen, az összes edényt és a szekrényeket kívül-belül órákig kellene súrolnod, közben öklendeznél a tömény egérszar szagtól, az még jobban megviselne.
2015. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Missi_Key ***** válasza:

hidd el hogy ő szemrebbenés nélkül megcsíp, és akkor hello malária :D


de viccen kívül. miért? hiszel a természetben pl? mikor láttál te egy oroszlánt füvet enni, csak mert jajj szegény zebrák.

a természet kegyetlen, ha csak azért nem ütöd le mert jaj természet, akkor jobb ha tudod h a természet első törvénye hogy a nagyhal megeszi a kishalat.

2015. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 qwertyu ***** válasza:
Ha bejön valami amit ki tudok kergetni, én is inkább élve próbálok megszabadulni tőle. Ez nem a "természet" miatt teszem, csak nem látom értelmét megölni, ha nem muszáj.
2015. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szoktam lecsapni a rovarokat. Ha zavarnak, akkor kint felkapcsolom a lámpát és kiengedem őket, vagy behúzódok a paplan alá. Volt hogy ellepett 200 légy és idegesítettek. Egy ideig kapálóztam, de annyira fáradt voltam, hogy elaludtam a mezőn, miközben csikiztek a legyek. Felébredtem du 6-kor, addigra eltűnt az összes. Már nem ellenkeztem és akkor otthagytak.


Egeret fogtam befőttesüvegbe a barátom apjánál, de az annyira félt szerencsétlen, hogy kivittem messzire és elengedtem. Talán azért tudtam megfogni, mert beteg volt.

Olyan kis vékonyka volt, nem kaphatott eleget enni :D


Amikor békákat tartottam itthon, vettem és tenyészettem nekik legyeket. A legyeim párszor elszabadultak. Amikor a monitoromra repültek, ott könnyen meg tudtam fogni őket halhálóval + egy papírlappal. Betettem a terráriumba és a békák elkapták őket. Nekik folyamatosan kellett legyet adni, az volt a kedvenc kajájuk a tücskön kívül.

A semmiért, feleslegesen nem szoktam rovarokat gyilkolni, de ha kell kaját adni másik állatnak, az más.


Vettünk egy új lakást és tele volt molylepkével, a tapétát ették. Kifestettem a falakat és kinyitottam az ablakokat. A pamut ruhákat eltűntettem onnan, csak műanyagokat hagytam, azt nem eszik. Aztán anyám elkezdett kézzel molyokat fogdosni, a barátom meg rendelt molyírtot. Az utóbbi napokban szerintem az összes moly kiszállt az ablakon, mert én nem láttam őket. Mire megjön a molyírtó, lehet hogy már nem is fog kelleni.

2015. jún. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen rovar jön be a házba akkor élve megfogom és kirakom, nem kerül sokkal nagyobb fáradtságba mint lecsapni.

Mongol futóegereim vannak úgyhogy az egerek nálam a kiskedvenc kategóriába tartoznak, ha betéved egy háziegér élvefogó csapdával fogom meg, sosem tudnám bántani őket.

Hogy természetes-e vagy sem hát az természetes, ha egy állat megöl egy másikat táplálkozás céljából. De a házba betévedt állatokat nem gondolom, hogy mindenképp meg kéne ölni.

2015. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Unikornispata ***** válasza:
2.-nak igaza van.Ez a sok fene nagy állatbarát még ezeket nem tapasztalta meg.
2017. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!