Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkínzás vagy jogos önvédel...

Állatkínzás vagy jogos önvédelem? Hogyan gondolnád?

Figyelt kérdés

A dolog jelen esetben kitalált, de kifejezetten életszerű. Bárkivel megeshet.

Este sétálsz az utcán, majd egy felelőtlen gazda által nyitvahagyott kapun rádront egy kutya. (tekinsünk el az extrém helyzetektől, tehát nem kuvasz, roti, hanem mondjuk egy puli méretű keverék) ugye az emberi reakció ilyen helyzetben eltérő, de az átlag ember belerúg, próbálva ezzel is távol tartani a kutyát. Őszintén? Te mit csinálnál? Nyilván a ráordítás karcsú, mert folyton feléd kap...



2015. jún. 7. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megvéded magad.
2015. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a szitunak az állatkínzáshoz. Persze, olyan szemében, aki a hangyát is átlépi, biztos annak számít.
2015. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze a saját testi épség előre helyeződik! Vészhelyzet, de valahol csak egy buta ember miatt összerugdosol egy "ártatlan" kutyát nem?
2015. jún. 7. 14:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Jogos önvédelem. A rúgás természetes reakció, de az ugye semmit sem ér, mert ettől még bele tud kapni.

Inkább felkapsz valamit a földről és megpróbálod távol tartani.


Velem a következő történt meg: kutyasétáltatás, vidéki környezet, esti séta. 2 német juhász szabadon garázdálkodott (igaz az én kutyám is német juhász, de nem szeretném hogy verekedjen és 2vel szemben nem tudom mennyi esélye lett volna).

Tehát láttam a 2 idegen kutyát messziről és mivel csak abban az irányba tudtunk haladni (hazafelé) tudtam hogy ha közelebb érünk gond lesz. Felkaptam egy öklömnyi nagyságú követ az utca széléről és mentem tovább. Mikor odaértünk, elkezdett ugatni az egyik idegen kutya és az enyém is úgy csinált mintha támadni akarna (pórázon volt). Az idegen kutya megindult felé én meg izomból a lába elé dobtam a követ. Először elgondolkoztam, hogy a kutyára célzok, de állatbarát vagyok és egyszerűen képtelen lettem volna a kutyát megdobni. Hála istennek elég volt ennyi, mert inkább visszafordult.

2015. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát asszem reflexből belerúgnék (nyilván nem csonttörő erővel), de lehetőleg akkora üvöltözés keretében, hogy előjöjjön a tisztelt gazdája is. Akkor elővenném a kevésbé úri modoromat.
2015. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 piriiiii ***** válasza:

Csak offként: rúgni aztán biztos nem rúgnék, mert egyből ráharapna a lábamra. De az ordítás nem biztos, hogy karcsú, ha megfelelő elánnal csinálja az ember. Ráadásul kijönne a házból az idióta, fa szjankó gazdája is (csakmert, mióta teljesen saját kutyám van, már nagyon sokszor előfordult velem hasonló eset, békésen megyünk az utcán, és nekünk ront egy kutya, voltak extrém helyzetek is, egészen óriási kutyákkal... ilyenkor agyon tudnám rugdosni a sok fa szkalap, felelőtlen kutyatartót, mert ááááá, ez nem bánt, Morzsi jó és cuki kutya... GRRRRRRRRR).

Egyébként nem tartanám állatkínzásnak. Élvezzem tétlenül, hogy megesz a kutya, csak mert, ha próbálnám leteríteni magamról, az fájna neki? Így járt. Amúgy általában van nálam valami, ha táska nem is, de legalább egy üveg víz, vagy levenném a pulóveremet, akár még a pólómat is, és azzal próbálnám elkergetni. Tudjátok, olyan őrült feelingben, összevissza hadonásznék és üvöltenék. Még ha el nem is szaladna, de biztos meglepődne.

2015. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkora nevelő célzatú rúgást mérnék a kutyára,hogy soha többé nem támadna emberre. A gazdáját nem szidnám és nem bántanám,mert mégis csak embert szerető barát vagyok.
2015. jún. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:
Szerintem megbocsátható bűn ilyenkor a rúgás, viszont elég haszontalan. Sokkal inkább növeli a harapás kockázatát, mint megelőzi. Azért egy ekkora kutya nagyon fordulékony és gyors, és aki nem focista, az hátrányban van. Hasonló helyzetben szétcsapom a kezeim és a kutya felé mozdulva dobbantok egy nagyot, némi kiabálással kombinálva. Utcán eddig mindig bevált, a kutyák a saját területükön kívül általában fele annyira sem bátrak, mint amennyire ránézésre tűnnek. Volt, hogy nagytestű masztiff keveréket kergettem el, ami az utcán egy ismerős kutyára támadt. Nem is gondolkoztam, csak rámozdultam, mert azt hittem megöli a tacskó méretű másikat. És bevált. Utólag persze nagy hülyeség volt...
2015. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nana, nem mindíg ártatlan az a kutya! Nekem volt egy esetem, mikor este mentem haza, egyszercsak rohan ki az udvarról a kuvasz, meg a kis palota pincsi. Mivel egész életemben állatok között éltem és dolgoztam, többek között állatkertben, akár veszélyes állatokkal, ezért pontosan tudom hogy kell által is érthető módon kommunikállni egy állattal. Itt jön a vicces része, a kuvasz annak rendje és módja szerint megállt, a kis mocsadék öleb meg jött, és pórbált a lábamba harapni. Úgyhogy onnantól fogva én is ölésre mentem, csak elég gyors volt, hogy elugorjon mielőtt megtaposom, de mivel nem kívántam megkockáztatni, hogy felbátorítsa még a medveölő társát is, ezért magának kereste a bajt. amikor majdnem eltrafáltam, akkor váltott ugatásra, meg kezdte pedzegetni, hogy nem kéne... lényeg a lényeg, van amikor ez az "ártatlan" állat is baromság, mert ha nonverbális kommunikációval figyelmeztetem, úgy, hogy a másik meg is érti, akkor az már szándékosság egy kutyától is, akkor meg dögöljön meg ott ahol van.
2015. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 piriiiii ***** válasza:
De kilences, az is a kutya gazdájának a hibája, hogy ilyenre nevelte, "szándékosan támadóvá".
2015. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!