Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Terrárium lefedése folpackkal...

Terrárium lefedése folpackkal óriáscsigának?

Figyelt kérdés

Már megvan a terkó, csak nem tudom mivel kellene lefedni, hogy a csigák ne szökjenek ki. Tudom, hogy szeretnek a tetején lógni. Arra gondoltam, hogy kartont betekerek folpackkal, és azt lyukasztgatom ki nekik, hogy legyen levegőjük, ha etetek pedig csak leszedném. Ezt nem tudják tönkretenni? Vagy jó lenne ez így egyáltalán?

Köszi a válaszokat :)


2015. jún. 11. 14:58
 1/8 Crudius válasza:

Hát, ez nem egy tartós megoldás. (páratartalom miatt)

Jobb egy fokkal, ha plexilapot teszel rá.

2015. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, de egy ideig elég nem? A csigáknak nem mérgező vagy valami?
2015. jún. 11. 15:26
 3/8 Platypus ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mérgező-e, de azt igen, hogy akadálynak nem akadály.
2015. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy mérgező.. lehet megpróbálom. :) Köszönöm!
2015. jún. 11. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:

a folpack nem jó, könnyen szakad, és egy felnőtt csiga súlya simán leszakítja, annak meg gondolom nem örülnék, ha leesne.

a plexilap, ha tiszta (ecettel mosd el) tökéletes nekik. de valami minimális szellőzés kell. (plexilapot felforrósított csavarhúzóval ki tudod lyukasztgatni, nem kell rá sok lyuk)

2015. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én is arra gondoltam, hogy túl könnyen szakad, kárt tehet a csigában.. plexi, vagy üveg nincs kéznél, jövő hétig nem tudok szerezni, pedig már jönnek a csiguszok. addig szúnyoghálóval fedem le, arra csak nem másznak fel, utána lesz lehetőségem keríteni rájuk valamit. köszi:)
2015. jún. 12. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősnek magas kartondobozba voltak csigái,

és amikor fent jártak a tetején, visszadobálta őket.

2015. jún. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

karton szintúgy hülyeség, mert kirágják, és átázik, elég magas páratartalmat szeretnek a csigák :) amúgy én műanyag doboz párti vagyok, nekem abban vannak. mondjuk vannak is páran, terkózni macera lenne :D

a szúnyogháló még elfogadhatóbb, de hosszútávon a meleg és a pára miatt nem jó szerintem.

2015. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!