Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van olyan állat amelyik...

Van olyan állat amelyik megeszi a patkányt, vagy megfojtja vagy mindegy csak tűnjön el?!

Figyelt kérdés
Van egy területünk,gyümölcsössel. Iden eszméletlen sok patkany van. Tavaly volt par darab,de azt a ragasztó megfogta. Most hiába raktam ki egy csomó helyre..egy nem megy bele. Es a fura,a patkányt nem zavarja,hogy ott vagyunk. Járunk ki öntözni,simán el megy mellettem,1x-re tegnap 5-öt láttam. Mérget nem akarok ki tenni,mert kutya is van,őt nem akarom veszélyeztetni. Vettem ezeket a patkany cukorkákat..de nem mertem ki tenni,nem h a kutya eszi meg. Ma talaltam 2.meg fojtott patkányt es egy fej nélkülit.. Ötletek?

2015. jún. 12. 01:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megfogja a rátermetebb nem elkényeztetett macska is, de a kutyák egy része is vadászik rájuk foxi kis terrierek stb, plusz a menyét görényfélék is megfogják őket. De van patkánycsapda is rugós és élvefogó verzió is, jobbak ezek mint csak ezért állatokat tartani mert azokat gondozni is kell.
2015. jún. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Némelyik kutya elkapja, a foxit pl jók benne.
2015. jún. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A Westie és a Yorkie is rágcsálóvadász kutyák :)
2015. jún. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is sok van, mert sok állat van és a gabonára, tápra jönnek. Én mérget szoktam venni, a kék zselés fajtát, és úgy teszem ki hogy csak a patkány férjen hozzá. Macska méretű döglött patkányokat szoktam összeszedni. :( Muszáj irtani őket, mert ha nagyon elszaporodnak még a kiscsibét, kiskacsát is megölik.
2015. jún. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk foxi keverékünk volt, simán kinyírta a patkányt (is).
2015. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

az én egyik macskám megfogja őket, de nem eszi meg, hanem csak hazahozza és leteszi az ajtó elé. néha akkorákat hoz, hogy már féltem, szinte akkora a patkány mint a macska.. nagyon durva

de itt is van szántóföld, kukoricás, lucerna, tápok a szomszédban szerintem amiatt.

nekünk volt fából készült patkányfogónk, ebbe belemászik a patkány és lecsapódik és bezárja őt. szándékosan nem mérget vagy ragacsot tettünk ki, nehogy a macska menjen bele. és addig elzártuk a macskát amúgy is, amíg ki volt rakva a fogó

a lényeg, hogy ebből a fa ládikóból pár óra alatt kirágja magát a patkány..

amiket megfogtunk egy hordóba engedtük ki és ott öltük meg. ez van, én is sajnálom őket, de ne felejtsük el, hogy milyen betegségeket terjesztenek és a kisebb állatokat tényleg megölik.és nagyon hamar felszapodonak, hogyha van elég táplálék és hely..

amiket te találtál döglötten valószínű valameelyik szomszéd macska műve. de mivel ott a kutya nem hiszem hogy nagyon átmernek merészkedni

2015. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat.

Hat az a gond h mar van egy kutya kint. O vigyáz a területre. Nekunk állatok nincs kint,semmi csak gyulolcs es zöldség. Bar nem hinnem h a patkány mé eszi a salátát mert most meg csak az van. Nekem Labradorom van kint. Kergeti őket.. De nem fogja meg.. A macskakat meg nem birja.. Mar probaltam.. Mivel mar "öreg kutya" igy nem is fogad el mast.. :( ezert akartam mast. A szomszéd macskajat majd szet tépte.. Ezert akartam volna valami mas állatot,sas vagy ilyesmire is gondoltam,vagy bagoly..mondtak a sünit is..de azt sajnálnám..feltenem.

2015. jún. 12. 22:31
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondom vettem ezt a rózsaszín vukorkat ami a patkányt belulrol ki égeti. De féltem ha pont a kutya előtt viszi el..nem h az eszi meg. Ragasztó es patkány csapda is van kint..de egy két egér ragadt bele..ezek..mint akik otthon vannak..vagy tudjak mit akarok.. En nemtom de mar felek enni a termésből.. :/
2015. jún. 12. 22:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak, de két hónappal ezelőtt eltűntek.A közelben van a Duna, ott sétáltam a kutyával alkonyatban. Láttam, amikor egy fülesbagoly a partról felszállt és a csőrében volt a patkány. Nem egér vagy pocok, ez annál nagyobb volt. Két kirepült, éhes fiókája várta az ennivalót. Ha lennének nálatok baglyok, azok kipusztítanák.
2015. jún. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerezz be bagoly költőládát. MME-nél kapható ilyen.

Kiteszed, hamar megtalálják, decemberben bele is fészkelnek. Nem lesz ott többé patkány és a kutya se eszi meg a mérget. Ezt hívják biológiai védekezésnek.

[link]

2015. jún. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!