Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy képesek túlélni a csigák?

Hogy képesek túlélni a csigák?

Figyelt kérdés
Ugye az evolúció lényege hogy az állatok úgy fejlődjenek hogy valamilyen úton, módon túléljék a környezetet, viszont a csiga, akárhogy nézem nagyon védtelen. Lassú, kicsi, és törékeny. Van valami védekező mechanizmusa ami segíti a túlélésben, azt leszámítva hogy behúzódik a törékeny házába?
2015. jún. 17. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jó íze. Nyálkás ezért nem tetszik az állatoknak. Kevés állat van amelyik a csigát megeszi. Még a kisebbeket csak-csak. De egy idősebb éti csigát már annyira nem.
2015. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi olyan állat van ami ellentmond a túlélésnek.


Pl a lajhár, egy lassan mozgó feltűnő büdös állat, annyira lassú, h moha nő a hátán és életben marad egy esőerdőben, ami tele van ragadozókkal, madarakkal, meg mindennel.


A csiga még annyira nem is védtelen. De a madarak megeszik a csigákat. Hangyák is, legalábbis 1-2 faj. 20 ezer hangya rámászik és szétzabálják, nem beszélve csomó parazitáról, ami belülről falja fel a csigát. A vaddisznó és sün is megeszi.


Rengeteg állat arra használja a színességét, hogy mérgezőnek mutassa magát, pl a nyílméregbéka, tengeri csigák... de ott van pl a bohóchal, ami feltűnősködik, csapkod, minden nagy állathoz odaúszik, nem fél semmitől. Ha nagy hal lennék, odamennék és megenném azonnal. Ő mégis életben marad.


Annyi állat van ami nem logikus, hogy mért marad életben.

2015. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az utakon például sehogy mikor kimásznak,és átmegy rajtuk valami,nem ártana néha felgyorsulniuk.Na de miért nem fut a csiga ? Mert lobogna a szeme :D
2015. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a ház egy átlag állatnak nem is olyan törékeny (plusz csaka szádat használva nem könnyű kiköpködni a darabokat), a másik fele a csigáknak meg mérgező.


És bizony a nyálkásság nem a legvonzóbb ízfaktor.

2015. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kevés állat van amelyik a csigát megeszi."

Például a franciák. :)))

2015. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Képes átmászni egy borotvapengén, kutya baja sem lesz :D


A panda is elég védtelen állat, csak bambuszt eszik és a szaporodása is elég nehézkes

2015. jún. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Biológia órán tanultuk a szaporodási stratégiákat ugye.


Jellemző, hogy a nagy ragadozók kevés utódot hoznak a világra, mert úgyis túlélik, itt az ivadékgondozás is hosszabb ideig tart.


A "táplálék" állatok azok meg orrba-szájba szaporodnak. Az éti csiga lerak egyszerre vagy 80 petét. A mezei pocok évente 4-6 alkalommal fial 6-10 kölyköt. Az legdurvább esetbe 60 kölyök évente, egy állattól.

2015. jún. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nem olyan védtelenek, elég szívós kis állatok. ráadásul elég könnyen elrejtőzhetnek az aljnövényzetben, fákon, stb. ízre se lehetnek túl jók, a nyálka sok állatnál irritációt is okozhat.

plusz nagyon szaporák :)

2015. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!