Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szomszéd a házunk előtt...

A szomszéd a házunk előtt legelteti a teheneit, már szóltunk, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A pásztornak már szóltunk, de néha, amikor nem figyel, elmennek tőle a tehenek, és pont felénk. A legszélső utca a településen, mellette már szántóföld, legelő, erdő van.

Amikor észreveszi, akkor odajön, elhajtja őket, utána gondolom jobban próbál figyelni, de 2-3 naponta újra ez van.

Feljelenteni nem akarom, mert nem vagyok az a fajta, nem is akarok rosszat senkinek, meg magával a tulajjal jó a viszony, meg a pásztort sem akarom "bemártani", de már nagyon unom.

A kutyák ilyenkor megőrülnek, tőlük zeng az egész falu, és majd szétszedik a kerítést, aminek nem örülök, mert egy toldott-foldott régi kerítés, egyelőre nincs rá fél millióm, hogy megcsináltassam. De a funkcióját még ellátja, viszont ha a kutyát hergelik, szerintem csak idő kérdése, hogy széttépje a kerítést.

A másik, hogy mi a ház előtti szakaszon nyírjuk a füvet, mert a kocsival is ott szoktunk megállni, meg ha jönnek hozzánk, mások is ott állnak meg. Hely van, mert a kerítés és az út között van egy 2-3 méter széles zöld sáv.

Tehát ez valójában közterület, és egyrészről mondhatjátok, hogy ott mindenki azt csinál, amit akar. Másrészről viszont mi tartjuk rendben, és nem tetszik, hogy odasz*rnak a tehenek. Nemrég hazaértünk, leparkoltunk, szállok ki a kocsiból, magassarkúval bele a tehénlepénybe...

Ez a közterület kérdés viszont még más kérdést is felvet, mert igaz, hogy nem az én területem, viszont a legeltetéshez engedély kell, és egészen biztos, hogy nem az utcára és ezáltal lakott területre, mások háza elé van legeltetési engedélyük. Ha kinézek az ablakon, 1 méterre van a faltól a kerítés, és 1 méter 20 centiről meg befigyel a tehén.

Ti mit tennétek? Nem akarok balhézni, önkormányzathoz menni, sőt bevallom, még a tulajt megkeresni is kínos lenne, hiszen mi már szóltunk, és úgy érzem, támadásnak vehetné.

Hetek óta ezen gondolkodom, hogy mi lenne a legjobb megoldás.



2015. jún. 23. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Ha lenyirod a füvet, akkor mit legel ott a tehén? Ha mindig le van nyirva, tuti nem megy oda.
2015. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Beszélj kedves, normális stílusban a tulajjal.
2015. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát attól még valamennyi fű van ott, csak rendezett, nem térdig érő. Attól még a tehén megy, amerre lát.

Épp a hétvégén beszéltük, hogy itt felénk szinte semmi eső nem volt a tavasszal, a mező olyan száraz, hogy mi se értjük, mit tudnak ott lelegelni, mégis kihajtják minden nap. Ha elnézünk arra, nem is zöld, hanem száraz, barna színű a táj.

Pusztaság a legelő, ott nincsenek fák, ki van égve az egész. A ház mellett valamennyire még zöld terület van, mert a ház egész nap árnyékot ad, ott nincs szétégetve a fű.

Egyébként a tehén nem egy okos állat, ha térkövezve lenne a kocsifeljáró, oda is felmenne.


Olyan kellemetlen ez, hogy nem mi vagyunk a hibásak, meg szóltunk is, de mégis nekünk kell újra jelezni, hogy vegyék már észre magukat. Szeretném elkerülni a konfliktust, de tényleg nem látok más megoldást, mint szélni vele.

2015. jún. 23. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha te elhajtanád onnan őket? Karikással csattintani párat? Szerintem azt nem venné támadásnak a tulaj. Ha mégis, modhato hogy te már szóltál.
2015. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nekem nincs ostorom. :)


van, hogy mi megyünk ki elhajtani, olyankor elkezd sietni a pásztor is.

de mint írtam, volt, hogy hazaértünk, és itt volt a sz@r, amibe sikerült belelépnem. Mi dolgozunk, a nap nagy részében itthon sem vagyunk. Ezért sem olyan kellemes, hogy amikor estefelé hazaérünk, a kutyáknak be nem áll a szája, és még ilyesmin kell bosszankodni. Beszélni fogok vele, nincs más megoldás.

2015. jún. 24. 06:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Beszélj vele. De főleg a friss nyírott fűre mennek a tehenek szóval ha nyírod ugye friss zöld azt imádják. a gulyás dolga h ott legeltessen ahol kell. :-) fejd meg őket kárpótlásul lesz tejetek :-)))))
2015. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!