Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ormányos medve tartása?

Ormányos medve tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ormányos medve tartók tapasztalataira lennék kíváncsi!

Pozitív, negatív egyaránt érdekel!!! Már évek óta gondolkodom az ormányos medve tartásban (szóval nem elhamarkodott "jaj de cuki" döntés) és most költözök olyan helyre ahol megfelelő kennelt tudnék neki építeni, de mindenképp szeretnék igazi tapasztalatokat hallani, mert nem akarok rosszindulatúnak tűnni, de a tenyésztő minden szépet meg jót mond neked az állatról csak vidd.


Megpróbáltam a lehető legtöbb infót összeszedni róla de még így is vannak kérdések!!


Szóval mennyire lesz kezes ha a lehető leghamarabb magamhoz veszem? Egygazdás vagy a család többi tagját is egyformán elfogadja? Hím vagy nőstény? Ivartalanítás? Oltások? Más háziállatokra veszélyes? (pl. madarak, kisemlősök,)

Úgy tudom nem engedély köteles. (bár a mosómedve tenyészők is ezt mondják csak vedd meg.)


Kérem mellőzük a "nem háziállat" meg "minek neked ormányos medve?" válaszokat!


Válaszokat előre is köszönöm!!!! :)



2015. jún. 27. 04:44
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt olvashatsz egy véleményt róluk állatgondozótól aki egy családtól elkerült ormányost gondozott.

Nekem is volt szerencsém Maku-hoz egy pár hónapig míg ott voltam, és bár odajön hozzád, meg tudod simogatni meg minden, megtűri az embert maga mellett,de soha nem lesz már belőle teljesen szelíd háziállat. Ha nincs kedve hozzád meg rossz napja van akkor azt a tudtodra adja és jobb ilyenkor nem piszkálni.

Igaz Maku egy ivaros hím, nem tudom ivartalanítás után milyen lenne a természete. De ahogy az oldalon is le van írva, ők vadállatok, és azok is maradnak.

Legfeljebb el tudom képzelni, hogy jó pár év után, mikor már annyira domesztikálódik a faj, hogy csak a szelídebb utódokat tenyésztik tovább a tenyésztők akkor kezesebbek lesznek.

De mondok egy példát, a vadászgörény is kb csak 2ezer éve lett domesztikálva, és még ő sem mindig teljesen szelíd kiskedvenc.

Ezzel nem azt mondom, hogy ne tarts ormányos medvét. Ha teljesen felkészültél rá és tudod őt gondozni az élete végéig akkor nyugodtan. Viszont ha kapsz választ ormányos medva tartóktól és ha a közel van hozzád akkor én javaslom, hogy menj el Veresegyházra és kérdezd meg az ott dolgozókat is, milyen egy ivaros kézzel nevelt ormányost gondozni.

2015. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*ha nem kapsz más választ*
2015. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!