Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehetséges dinoszauruszt...

Lehetséges dinoszauruszt klónozni? Vagy már esetleg valaki megtette valamikor? És ha nem, akkor képesek leszünk valaha? Az alul leírt kérdésre/elméletre/történetre is írjatok választ!

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy 1973-ban egy ambiciózus amerikai biogenetikai cégnél sikerült létrehozni egy instabil, ám működő DNS láncot, mely egy Velociraptor klónozásához kellet. Még ebben az éveben (1973) napvilágot látott egy velociraptor, de az állat 2 hónap után elpusztult. 1974 jún. 4-én rájöttek, hogy egy vékonyta hiba csúszott a kiegészített DNS láncba.

1978 elején megalkották az első "működőképes" velociraptort. 1786-ban ugyanez sikeres lett egy edmontosaurussal. Majd így ment tovább, közben a Jurassic Park című film megalkotásával új ötletek születtek a szigettel kapcsolatban. Ám nem egy szigetre, hanem egy kis országba érkeztek a lények... Mivoltukról semmit sem tudunk... Valaki leírná bővebben, hogy mi történt? Vagy esetleg hogy hol vannak a dínók? Vagy hogy kinek sikerült ezt végrehajtani?



2015. júl. 3. 10:02
 1/4 anonim válasza:
Én nem hallottam róla, ami nem zárja ki, h történt ilyesmi. Csak ne fogadj el mindent készpénznek, amit leírnak az újságok. Olvass kritikus szemmel.
2015. júl. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen nem vettem készpénznek. Ezért kérdezek róla. Hogy tudtok e arról hogy történt ilyen.
2015. júl. 3. 10:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Ilyen DNS-t még elvben sem tudunk egyelőre összerakni (nincs meg az információ) - gyakorlatban mégúgy se.

Olyan töredezett, mintha egy ezermillió db-os puzzle lenne.

A klónozáshoz minimum élő dinoszaurusz sejt kellene.

2015. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, itt van ez

[link]


Kérdező, az 1786-os dátum remélem csak elírás, mert 1786 és 2015 között 229 év van. De mégha lehetséges is lenne, mi a garancia, hogy a ragadózok nem lesznek agyatlan mindenre ok nélkül rátámadó állatok, mint minden dínós filmben, illetve főleg a Jurassic filmekben? Vagy ott van az is, hogy nem egy ragadozó ezen filmekben "vadászatkor" üvölt egyet, szétriasztva a növényevőket és az embereket.

2022. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!