Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Cica-kutya, mi ilyenkor a teendő?

Cica-kutya, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Egy kiscica került ma hozzánk. A napokban lett elválasztva az anyukától, de a testvéreinél jóval kisebb és nem is valami szép, de megsajnáltam, hogy talán sosem kell senkinek és azért őt választottam, de már valamennyire meg is szerettem.

Tehát a kérdés.

Egy felnőtt nagy testű kutyánk van, aki cicához szokott, tehát erről a részről nincs gond.

Ma reggel hoztuk a cicát a macska hordozóba, és a kutya csak megszagolta ezen keresztül de a cica, szó szerint átlényegült.

Eddig kb. mindenki azt hitte, hogy a másnapot sem éli meg, annyira kicsi, gyengécske és folyamatosan segítségre szoruló volt.

Most meg úgy esett neki a rács résznek, hogy még én is megijedtem tőle.

Fújt, morgott, csapkodott, stb.


Ilyenkor mit kell tenni?

Tehát egy apró cicának hogy lehet "elmagyarázni" hogy nem akarja senki bántani?

Hogy kezdjek neki?


2015. júl. 4. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem szép? Képet.


Amúgy még túlságosan kicsi az ismerkedéshez. Vidd a kutyát a közelébe, és ne hagyd, hogy megtámadja.


A cica majd belátja, hogy nem ellenség.

2015. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na Kérdező, te mit tennél, ha teljesen sarokba lennél szorítva egy ici-pici szobában mindenféle menekülési út nélkül és közelítene hozzád a láncfűrészes gyilkos? Szóval a kismacska is csak a saját életét védte. És igen, ilyenkor qrva félelmetesek tudnak ám lenni.


Én úgy ismeretném őket össze, hogy a macska van szabadon, rengeteg menekülési lehetőséggel, főleg fölfelé. A kutyát meg valamilyen módon 100%-os kontroll alatt tartod: szép szóval esetleg pórázzal, hogy tuti ne menjen a szaladó macska után.

Kiscica majd idővel megnyugszik, amikor látja, hogy a kutya pont leszarja a jelenlétét.

2015. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!