Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segitseg! Mit tudnék tenni a...

Segitseg! Mit tudnék tenni a menhelyes kutyákért?

Figyelt kérdés

Rendszeresen adományozok, ha tudok, nyilván az ellátás támogatása is fontos, de az örökbe adást-fogadást szeretném szorgalmazni.

A plakátozáson és az örökbefogadói napok szervezésén kivül szeretnék ötleteket kérni!

Segítsetek, kérlek..bármit megteszek, amit tudok.



2015. júl. 10. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját ötlet, de úgy láttam, hogy a legtöbb helyen bejött. A kutyákat, macskákat ne a ketrecbe fényképezzék le és azokkal a képekkel "reklámozzák" őket úgymond, hanem keressetek egy profi fotós, aki csinál róluk szép, megkapó képeket. Sok helyen bejött mostanában és megnőtt az örökbefogadott kutyák, macskák száma.
2015. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokat tudsz tenni a pénz/tárgyi adományozáson kívül is.


Persze menhelytől is függ, hogy mire van igényük, de az önkénteseket csak a rosszabb helyeken nem fogadják tárt karokkal. Lájtosabb verzió, de nagyon hasznos az is, ha hétvégente mész kutyákat sétáltatni, félőseket szocializálni. Több idővel/energiával hét közben is lehet etetésben, szarszedésben, ellátásban segíteni.


Nagyon nagy segítség az ideiglenes befogadás, főleg sérült vagy kölyök vagy épp lelki problémás állatok vállalása. Nehéz feladat, és gyakran nagy lelki teher, de nagyon hálás is.


Ha van autód, és nem félsz összepiszkolni, a sérült vagy beteg állatok orvoshoz fuvarozása életmentő lehet, a gazdihoz vitel, az ellenőrzés/örökbeadás fizikai lebonyolítása szintén nagy segítség.


Szintén nagyon fontos, amit az első válaszoló ír, a PR. Sok menhelynek erre már nincs energiája, pedig tényleg sokat számít! És ez az, amibe talán a legkönnyebb belekezdeni. Nem kell szerintem profi fotós, kis gyakorlattal jó fotókat lehet csinálni, pár szabályt kell csak észben tartani:


- nem felülről fotózunk, ha kell, hasalj le a kutyához

- ne 3, inkább 300 képet lőj, majd utólag szelektálsz, így legalább lesz miből

- a cuki, csupán egy orrot ábrázoló képek mellett készüljön olyan is, amin látszanak a kutya méretei, arányai, és olyan is, amin vigyorog, és amin mozgásban van


Emellett szerintem nagyon szokott hiányozni egy normális leírás az állatról. A kora, mérete mellett lényeges a kutya jelleme is, mozgásigény, emberekkel, állatokkal a viszonya, karakánabb vagy megadóbb típus, stb. Ha ehhez még jön egy frappáns, jó megfogalmazás, vicces vagy épp megható tálalásban, na, azt már nem nagyon lehet fokozni.


Szóval ehhez ami szükséges: kijárni, megismerni a reklámozandó elemeket, fényképezni őket orrba-szájba, cikket, leírást készíteni róluk. Ha a menhelynek van már erre fóruma, akkor oda felpakolni (ha nincs, akkor velük megbeszélve indítani egyet), facebookra, más, állatos reklámozó felületre (szintén a menhellyel egyeztetve). Ezt rendszeresen karban is kell tartani, a változásokat vezetni, a kutyák adatait, képeit frissíteni. Nem kevés munka ez sem...


Bocs, elég hosszú lett, a végére csak annyit mondanék: hajrá :-)

2015. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom, kuldom a zold kezeket!:))

Jó ötletek, hasznosítani fogom őket!!:)

Egyébként, imádok fényképezni, PS-al utana minoseget javitani, igaz, csak hobbibol es eddig magam fenykepeztem kulonbozo temakban (nem selfie!!) de ugy hiszem ez testhez allo feladat lenne nekem!:)

Ha barkinek tovabbi otlete van, ne tartsa magaban!!:)

2015. júl. 10. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:
menj el önkéntesnek, ha van rá mód. így jobban beleláthatsz az életükbe és hogy mire is van szükségük . jó ötlet lehet, ha facebookon az arra kijelölt csoportokba kiraksz minden nap egy jószágot, előnyös fotóval és leírással. a minap láttam, hogy egy kutya már 4 éve menhelyen volt, senki nem fogadta be. egy szívhezszóló leírás elég volt, már aznap jelentkezett érte valaki!!! másik megható: egy 3 lábú kutyust kidbott a gazdája. erre is jöttek a jelentkezők.vannak még jószándékú emberek, csak segíteni kell, hogy a megfelelőkhöz jusson el .
2015. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!