Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tud valahogy segíteni magán...

Tud valahogy segíteni magán az éti csiga, ha a háza összetört, de ő maga sértetlen?

Figyelt kérdés
2015. júl. 14. 05:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy kicsit tört össze, akkor szerintem megjavítja. Ha nagyon összetörik, azt szerintem nem éli túl.
2015. júl. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A háza szinte teljesen tönkrement, mert valaki rálépett. De maga a csiga sértetlennek tűnt. Tud vajon új házat építeni?
2015. júl. 14. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kőműves a csiga és nem tud átköltözni másik házba. Tuti, hogy nem éli túl, mert minden szerve a házában van benne. Max. egy kis repedést tud "beforrasztani".
2015. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Olvasgattam angol nyelvű forumokat, de azt írják, hogy nem maradnak életben ha nagyon összetörik. Egy olyanról is olvastam, amelyiknek teljesen összetört a háza és meztelen csiga lett belőle. Egy pár napig élt csak, ráadásul úgy, hogy a megtalálója berakta egy fedett, kicsit kilyuggatott dobozba, és permetezgette langyos vízzel, hogy ki ne száradjon. Még evett is, ami szintén nagy szó. Adott neki szépiát is, ráadásul felkente a doboz plafonjára banánnal összekeverve, mert a csiga azon szeretett csüngeni, úgy könnyebben tudott lélegezni ha csüngtek lefelé a normálisan házban lévő szervei. Aztán egyre nehezebben lélegzett és 1-2 nap múlva elpusztult.

Ha a testén maradnak éles csigaházdarabok és megvágja magát, akkor el is fertőződhet a seb, de ha nincs meg a megfelelő páratartalom és hőmérséklet, akkor hamar kiszárad. Szóval egy darabig, pár napig max elélhet még, ha minden összejön, de mindenképpen vége.

2015. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tud vajon új házat építeni?"


Ezt hogy gondoltad? Mégis miből és hogyan építene teljesen új házat a szervei köré?

2015. aug. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minek ír az olyan, aki csak pampogni tud?
2015. aug. 28. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Kérdeztél, én válaszoltam...
2015. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aki hasznos vàlaszt adott, annak köszönöm.
2015. okt. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!