Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni hogy a...

Honnan lehet tudni hogy a teknös tojásokban van élet?

Figyelt kérdés
Van 12 db teknös tojásom .. De nem vagyok benne biztos h életben vannak . légyszi segitsetek .! Ezt hogy lehet megnézni? Probáltam átvilágitani de ahhoz vastag a tojás és nem tudom .

2015. júl. 22. 00:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyeneket találtam:


"

Gyakran a teknősöket is zavarja a jelenlétünk -ilyenkor visszatarthatják a tojásokat és később a vízben rakják le azokat "(amennyiben viziteknőst tarunk)". Az ilyen tojások csak akkor kelhetnek ki ha idöben megtaláljuk és biztonságba helyezzük őket. Már néhány óra alatt az oxigénhiány miatt elpuszulhatnak az embriók ha nem vesszük ki a vízből a tojásokat. Ahhoz, hogy biztosan megállapíthassuk, hogy a tojásrakás megtörtént, egy egyszerű módszert alkalmazhatunk: -a tojásrakó helyen a felszínt beszórjuk nagyon világos homokkal. Amikor a nőstény kiássa a talajt, majd a tojások lerakása után visszatemeti azt, óhatatlanul összekeveri a világoshomok réteget a korábban is említett tőzeg-föld keverékkel -ez árulkodó jel lesz számunkra. A tojásrakás után célszerü a fészket óvatosan kibontani, és a tojásokt -a helyzetük megváltoztatása nélkül keltetőbe helyezni. A keltető tálcába használhatunk perlitet, homokot -amibe a tojásokat betakarva, vagy félibbeágyazva helyezzük. Azért fontos, hogy a tojások pozíciója ne változzon, mert a madártojásoktól eltérően nincs bennük úgynevezett jégzsinór ami azembriót fix helyzetben tartaná, így ha mégis megváltozik az a legtöbb esetben az embrió elpusztulásához vezethet."


"

Keltető készítés:


Vegyünk egy műanyag tálat amit műfűvel bélelünk ki, ebbe helyezzük bele a tojásokat. Egy akváriumba helyezzünk két téglát amire a tálat rátesszük. Az akváriumba annyi vizet tegyünk amennyi éppen a tojások aljáig ér. A vizet fűtsük olyan fűtővel amit betudunk állítani 26-30 oC-ra és állandó hőmérsékleten tudjuk vele tartani. Az akváriumra ferde fedelet tegyünk, hogy ne csöpöghessen a pára a tojásokra. A penészes vagy fertőzött tojásokat mindíg távolítsuk el nehogy megfertőzze a többit! Az állatok kb. 60-80 nap után kikelnek. Alacsonyabb (26-27 oC) hőmérsékleten főleg hímek, még magassabb (28-30 oC) hőmérsékleten főleg nőstények fognak születni. A kikelt állatokat engedjük be a vízbe (elkülönítve a többi teknőstől) és fokozott felügyelett mellet tartsuk őket úgy mint a többi állatot.


"

2015. júl. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Törd fel és nézd meg. :)
2015. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!