Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok és állatorvos...

13 éves vagyok és állatorvos szeretnék lenni már 6 éves korom óta. Viszont nem tudom miből kéne éretségiznem emeltfokom vagy hogy egyáltalán mi szükséges ehhez? Felső tagozatos vagyok négyes ötös közt ingadozom. Nem tudom igy lehetséges-e a dolog.

Figyelt kérdés

#Állatorvos szeretnék lenni
2015. júl. 23. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Biológia és kémia tantárgyak a fontosak az állatorvosi egyetemhez. Bár inkább biológiát ajánlanám, hogy arra készülj fel. Viszont mindkettőnek mennie kell, középiskolában is, ha állatorvos szeretnél lenni.
2015. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mielőtt annak készülsz, végeztess allergiatesztet a biztonság kedvéért, mert nem lenne jó, ha kiderülne, hogy valamilyen állatra allergiás vagy.
2015. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az jó dolog :)
2015. júl. 23. 20:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint a biosz meg a kémia
2015. júl. 23. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát középsuliban azért bonyolódik a helyzet :D de mindent meg lehet tanulni. Csak elszántnak kell lenni és nem szabad hagyni, hogy a lustaság legyőzzön :)
2015. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Állatorvosi egyetemre biológia és kémia EMELT érettségi kell. A ponthatàr idén nem olyan magas (ha jól láttam 407 pont), de azért egy 4,5-ös átlagot szerintem kéne hoznod majd gimnàziumban. Addig még ráérsz :)

Ja és az egytemhez kell majd egy egészségügyi vizsgálat, hogy nem vagy allergiás, stb, de ezt is majd a jelentkezéskor kell megcsinálni, szóval arra is van időd :)

2015. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:)
2015. júl. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!