Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot tartsak...

Milyen kisállatot tartsak lakásban?

Figyelt kérdés
Görény vagy csincsilla vagy törpesün vagy papagáj vagy teknősbéka ? és szárazföldi vagy vizi teknős ?

2015. júl. 24. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Amilyet szeretnél, és amelyiknek az igényeid ki tudod elégíteni.

Papagájt csak kettőt lehet minimum, társas lények.

2015. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Melyiket egyszerű tartani ? Nem vagyok kezdő de nem is vagyok haladó !
2015. júl. 24. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:

először is nézd meg, hogy meddig élnek.

süni fogságban 3-6 év

csincsilla 20 év

papagáj fajtól függ de ez is kb 20 év

teknős : ez is fajtól függ, de legalább 10-15 megvan, szárazföldi általában tovább , akár 50-100 év

ez sztem nem elhanyagolható.


valamint a méret. csincsillának elég nagy ketrec kell+társ. meg ugye sokáig él, fürgék. kell azért őket kiengedni.ha valamelyik elpusztul,valószinű a másik is el fog. maga az állat nem drága,se az etetése.a ketrecbe viszont be kell fektetni!!


törpesün: legalább 100x50cm alapterületű ketrec. egyedül is jól el van. éjszaki állat. itt a ketrec és a sün is viszonylag drága. eleségként jó minőségű macskakaját és liszkukacot,gyümölcsöt kell adni neki. éjszaka hangos! foglalkozni kell vele, hogy ne vaduljon be


papagáj: társas lények. szintén a ketrec a nagy befektetés,maga a papagáj és az etetése olcsó. a ketrec meg legyen jó nagy, főleg ha nem nagyon fogod kiengedni repülni. okos,értelmes állatok, de ritka, hogy szobatiszta legyen, szóval lehet ha kiengeded is potyogtat.de ez nem általános.


teknős:

itt a fontos, a teknős végleges mérete. mindegy, hogy vízi vagy szárazföldi, ezt jól nézd meg, ennek függvényében vegyél terráriumot neki! itt is ez a nagy befektetés. vízi teknősök olcsóbbak. de a görög teki 20 E körül van, míg ékszerteknőst már 2-3 ezerért veszel.

én pézsma tekit ajánlanék, ha nem akarod,hogy nagyra nőjön meg.

alapvetően nem igényelnek társaságot, de fajtársakat megtűrik.

étrend: vízi: édesvízi halak,kevés zöld

szárazföldinél meg gyümölcsök,zöldségek és szintén zöldek(pintypang stb)

de ez általánosságban, minden fajtánál van kis eltérés.!


görényről nem tudok semmit.remélem azért segítettem.

alaposan gondold végig. egyik állat se az a dögönyözős típus amiket leírtam. főleg a teknős és a csincsilla nem igényli a sok simogatást, de persze van amelyik szereti.

2015. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szóval vedd vedd figyelembe a kezdeti költségeket, a helyet és hogy meddig él, mennyire drága az etetése stb


a teknősöknél kihagytam, vízinél vízmelegítő,szűrő és uv lámpa

szárazföldinél is kell lámpa stb

2015. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A felsorolt állatok közül a teknősöket a legegyszerűbb tartani. Ott csak a kezdeti költségek magasak, amíg megveszed neki a terráriumot meg a kiegészítőket. Ha kertes házban laksz akkor kint is tarthatod a nagyobb teknősöket, a vízit is meg a szárazföldit is.


A görény külön életformát igényel. Már majdnem olyan mintha kutyát tartanál aki macska természettel rendelkezik. Sokat kell velük foglalkozni napi szinten, kb annyit mint egy kutyával, viszont makacsak és mennek a saját fejük után, nem igen hallgatnak a gazdára.

2015. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!