Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet otthon praktikusa...

Petra2004 kérdése:

Hogyan lehet otthon praktikusan készíteni nyúlketrecet? ( Vagy egyáltalán lehet? )

Figyelt kérdés
Állatok, barkácsolás,
2015. aug. 14. 07:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat , hogy oda írtam azt a hülyeséget , hogy "Állatok, barkácsolás"
2015. aug. 14. 07:55
 2/8 anonim válasza:
Kell hozzá deszka, meg kb egy négyzetméter kellően opimális sűrűségű drótrács. A drótrácsból a ketrec aljának kb 1/4-ét vagy 1/3-át kell megycsinálni, és annyi oldalt, amennyit szeretnél. A többi oldalát deszkából építsd, de nyers fa legyen, ne legyen lakkozva vagy festve, mert lehet rágni fogja a nyuszid. A teteje lehet deszka vagy drótrács is, értelem szerűen ha a földön szeretnéd tartani, rácsból érdemes azt is. A rácsos aljú rész alá tegyél egy régi tepsit, így könnyebb lesz ganézni. Ha igényes vagy, csinálhatsz sínt is a tepsinek. Egy régi szekrény 2 pántját lecsavarod, annak a segítségével csinálhatsz ajtót a ketrecre. Zárat nem érdemes szerelni az ajtóra, sokkal inkább javasolnám a tolózárat vagy a riglit. Remélem segítettem, viszont a nevedből ítélve egy 11 éves kislány vagy, úgyhogy ne nyúlj a körfűrészhez égy egyéb veszélyes szerszámokhoz felnőtt jelenléte nélkül!
2015. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kinti vagy benti nyuszi lesz? Ez fontos adat, hiszen a benti ketrec teljesen más, mint a kinti. Az sem mindegy, mekkorát szeretnél, hány nyúlnak szánod.

A benti ketrec egy nyuszinak tizenegy-két ezerért kapható, szóval hacsak nincs otthon kellő mennyiségű fölösleges deszkád, léced, rácsod, csavarod, szöged, sarokvasad, zsanérod, zárad, PVC-d és időd, akkor jobban jársz, ha készen veszed. Persze a bolti nyúlketrec roppant kicsi egy nyuszinak, emellé vagy egész nap legyen kiengedve vagy egy részt (néhány négyzetméter) a ketrecével együtt keríts el neki és ez legyen az ő birodalma.

A kinti ketrec jóval bonyolultabb és itt már jobban jársz, ha magad építed. Egy kicsi, vacak, nyúltartásra alkalmatlan kültéri ketrec 20.000 Ft. A határ a csillagos ég. Amit én 30.000-ből megépítettem, az megvásárolva 200.000 Ft lett volna.

Ha van otthon a ketrechez felhasználható kidobásra szánt bútor (pl. szekrény) az nagy előny.

Ha az építés mellett döntesz, írj konkrétabban, mi az elképzelésed, akkor tudok segíteni. Több ketrecet is építettem már, sokat hibáztam is vele, de legalább megtanultam, mire kell odafigyelni ill. tudom azt is, hogy jössz ki a legolcsóbban, mit hol vegyél és hogyan használd fel.

Az előttem szóló válaszával nem teljesen értek egyet, de nem akarok nekiállni javítgatni, vitatkozni, csak egy valami nagyon szúrja a szemem: a ketrec alját ne rácsból csináld, egy egészen kicsi részét sem! Az állandó rácson taposás nagyon kényelmetlen és könnyen talpfekélyt okozhat. Szerencsére ma már a kísérleti- és vágónyulak esetében is egyre kevésbé használatos a taposórács, amit egyébként a könnyebb takarítás érdekében találtak ki, de baromira nem tesz jót az állatnak.

2015. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok 11 éves! ( a húgom akkor született és fontos nekem az az év!)
2015. aug. 14. 21:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszöm mégegyszer legginkább a második kommentelőnek! Megoldottam! Szekrényből megcsináltam a kinti ketrecet ( Kifutót is csináltam neki) , de a bentin még gondolkozok...
2015. aug. 14. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Wow, ez gyors volt!:)

El tudnád mondani milyen? Vagy talán még jobb lenne, ha tudnál egy képet mutatni. Segítenék az esetleges hibák felfedezésében. Én eleinte megjártam egy párszor a kinti ketreccel (elszöktek, beázott stb.)

Ha nem baj, így látatlanban is adnék néhány tanácsot:

Milyen szekrényt használtál, milyen fából? Nem árt lelakkozni, hogy az védje az időjárástól. Olyan lakkot válassz, ami nem káros a nyuszinak, ha megrágja!

Alulról is biztosítsd a ketrecet, hogy a nyuszi ne tudja kiásni magát, más állat (róka, vakond stb.) meg be.

Ha a ketrec alja fa, akkor állítsd lábakra, különben nagyon hamar teljesen elrohad. Belülről fedd le például PVC-vel, hiszen nem csak a külső talajnedvességtől kell óvni a fát, hanem a belső nedvességtől, vizelettől is.

Felülről is biztosítsd a ketrecet! Ha nem is az egészen, egy részén legyen fedett tető, hogy védje a nyuszid a csapadéktól és árnyékoljon. Természetesen ez ne fából, textilből vagy hasonlóból legyen, az nem fogja kibírni az időjárás viszontagságait. Ha a kifutóban felügyelet nélkül egész nap kint lehetnek, arra is kell tető, hogy a ragadozók ne jussanak be.

Rácsnak nem mindegy, mekkora lyukméretűt és milyen erősségűt használsz. Minél vékonyabb a drót, annál kisebb legyen a szemméret. A szemméret 3,5 cm-nél nagyobb ne legyen. Nem csak arra kell figyelni, hogy a nyuszi vagy más ragadozó ne haraphassa el és ne akadjon bele, hanem arra is, hogy ne férjen át rajta például egy egér.

Mindenképp kell neki egy minden oldalról fedett házikó, ahová legfőképp télen vissza tud húzódni. Télen ezt majd tömd meg vaskosan szénával.

Maga a ketrec többnyire árnyékos helyen legyen, mert a nyuszik nagyon könnyen hőgutát kapnak. Továbbá ne az udvar lezajosabb pontján (utca felöli részen) legyen.

2015. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Holnap küldök róla fotót amikor a nyúl megérkezik!
2015. aug. 15. 08:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Benti ketrechez barátod a ponthegesztett drótrács, 3-400 forint métere, csak kell hozzá egy műanyag ketrectálca és már hajtogathatod is.
2015. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!