Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok bolhái az embert...

Az állatok bolhái az embert is megcsípik? Hogy lehet kiirtani a bolhákat?

Figyelt kérdés
Van macskám, már fél éves, de nem gondoskodott róla senki, hogy ne legyen bolhája. Mindig fürdettem és tisztogattam, de most vettük észre párommal, hogy tele lettünk csípésekkel... nagyon rossz nézni, hogy a párom keze és lába tele van szúnyogcsípés szerű dudorokkal, amik még viszketnek is. Segítsetek mivel tudnék az ágyamból és mindenhonnan elpusztítani a bolhákat... :S
2010. márc. 9. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszer az én kutyám is behozta a lakásba. Biokill-lel befújtam az ágyat, persze, a kutya is kapott bolhairtót, és így eltűntek. Nagyon kellemetlen tud lenni.
2010. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ismerős, mert van disznó, kecske, is.

Elég nehéz kiirtani, ha nem tudod, hogy hol van. Melyik ruhába.

A most hordott ruhákat, és az ágyneműt, valamint pizsomát érdemes meleg hőfokon kimosni. Vagy ugyanezeket a fagyasztóba tenni egy napra. Attól elpusztul.

2010. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A macskabolha megcsípi az embert is, a kutyáé nem. A macskának vegyetek Frontline spray-t, és jól nyomjátok be vele a szőrét. Hónapokra eltűnnek a bolhák. Drága szer, de talán ez az egyetlen tényleg megbízható, a nyakörvek pl. nem érnek túl sokat.

Én az ággyal nem tennék semmit, mert ha a macska bolhamentes lesz, akkor az ágyból is kiköltöznek, ugyanis az embert nem szeretik annyira, hogy ott maradjanak miattatok.

2010. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, de akkor minden ruhám? a székemen is szokott ülni, és tegnap észre vettem, hogy a kabátom csupa macskaszőr :S

Nem tudom hol kezdjem... most is vakarózok mint egy rühes... pedig nem vagyunk koszosak, de nem gondoltam volna, hogy ennyi bolhát összeszedd szerencsétlen állat.

2010. márc. 9. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!