Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot javasoltok?

Milyen háziállatot javasoltok?

Figyelt kérdés

Kicsi állatot szeretnék venni, rágcsáló és hüllő kategóriából. A hörcsög és a degu kiesett.

Lehetőleg olcsóbbat szeretnék, de barátságosat, akit egy idő után kiengedhetnék. Gekkón, kaméleonon és tengeri malacon gondolkodtam eddig.

Tapasztalatok, vélemények?


2015. aug. 18. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Heló! Én nyusziban gondolkodom mostanság. Gekkókról és a kaméleonokról nem tudok mit mondani, tengeri malacok többsége nem nagyon szereti a simogatják őket és elrohannak ha úgy nyúlsz feléjük hogy nem látják: pl. hátuk felől. Persze valakinek ez nem gond, halat sem azért tartunk hogy simizzük :) . Ha két kisállatot veszel és egy terráriumban/ketrecben lesznek, mindenképp ivartalanítsd legalább az egyiket. Ha azonos neműek akkor azért, hogy ne legyen harc(legalábbis lényegesen kevesebb), ha különböző neműek, akkor pedig azért hogy ne legyen sok kiskölyök. És nagyon nézz utána hogy honnan veszed, lehet hogy a béna szaporítótól vagy a kisállatboltból olcsóbb, de sokkal nagyobb a valószínűsége hogy beteg lesz szegény, és az orvosi költségei sokkal drágábbak lesznek mint maga az állat. Szerencsére az ilyen kis rágcsálók (hüllőkről szintén nem tudok mit mondani) normális tenyésztőtől sem olyan hú de drágák. Sok boldogságot kívánok a leendő kisállatodhoz/kisállataidhoz! ^^
2015. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért esett ki a hörcsög?

És miért akarsz olcsót?

És ha olcsót akarsz, hogy jön képbe a gekkó, meg a kaméleon?



A véleményem:

Neked hörcsög kell.


A hüllő nem "barátságos" a hüllő az "van" . Totál más szemléletet követel a tartásuk, neked pedig (nem bántásból mondom) minden szavadból süt, hogy fényévekre vagy ettől a szemlélettől.

Ehy hüllőt általában nem engedünk ki a terráriumból, mert bestresszel. Nem is megyek bele ebbe, nagyon messze jársz a valóságtól.


Ami az árat illeti.

Magának az állatnak az ára abszolút elhanyagolható tétel a fenntartásához képest! Van fogalmad róla, milyen fények kellenek mondjuk egy nappali gekkónak? Mennyi egy spéci izzó, és mennyit fogyaszt?

A hüllőket felejtsd el.


Tengerimalacból nem lehet 1-et tartani. Minimum 2, az se sok. 2-nek viszont már értelmes alapterületű ketrec kell!


Úgyhogy ha fontos az ár, és 1 állatot akarsz, akkor a hörcsögnél nincs jobb választás.

2015. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
tarts embert. Házastársnak hívják. Vannak belőlük szobatiszták is, és kifejezetten aranyos, barátságos példányok is kifoghatóak.
2015. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is a hörcsögöt javaslom.Nekem volt hörcsögöm és még a nevére is hallgatot.Meg minden nap kivettem.2 év 8 hónapig élt.
2015. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Tímeraptirusz lovakusz.
2015. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gekko marhára nem olcso. Tenyésztőktől darabja 5ezer körül alakul. 4-5 egyed minimum kell hog jól érezze magát. Kiengedni csak egyszer fogsz gekkot.. Mire vissza sikerül varázsolni a terráriumába, addigra elmegy attól a kedved hogy te még egyszer ki vedd. Kaméleon úgy ahogy van zsákutca. Tapasztalat nélkül esélytelen. Maradj a hörcsögnél, de ki engedni... Azt se engedném ki.
2015. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én pókot javasolnék. Pl. Smithi

[link]

2015. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék hörcsögöt. Nem tetszik, személy szerint nem tartom aranyosnak. Láttam már másnál, szimplán csak nem akarok.

Házastársas kommentre: párkapcsolatban vagyok, de mégse látom benne a poént :D

Azért szeretnék olcsót, mert nem vagyok annyira eleresztve pénzzel, de 5-6 ezer forint magáért az állatért még belefér.

2015. aug. 18. 22:17
 9/12 A kérdező kommentje:
A pókokat nem csípem :( utána néztem ennek a fajnak, és bár bíztató hogy elvileg békés, valószínűleg mindig félnék tőle.
2015. aug. 18. 22:27
 10/12 anonim válasza:

Tengerimalac :)nekem is van és nagyon aranyosak.

Nem kerül sokba a tengerimalac csak a ketrec meg az ilyesmik.

2015. aug. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!