Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyen emberek?!...

Hogy lehetnek ilyen emberek?! Ezek semmibe veszik az orvosi esküt?

Figyelt kérdés
Tegnap a nagy kutyánk, aki már 13 éves nagyon rosszul volt. Alig akart enni és egyik napról a másokra nem tudott felkellni. Lebénult. Késő délután értünk haza és felhívtuk a város egyetlen állatorvosát, hogy ki tudna-e jönni megvizsgálni a kutyust, mert félünk hogy nem éri meg a reggelt. Erre ő közölte, hogy nem ér rá. Hívjuk másnap. Nem is érdekelte, hogy valószínű ezen múlik a kutyánk élete.... Nagyon elkeseredtünk. És sajnos ma reggelre elpusztult a kutyánk. Hogy lehet ilyen ember orvos ?! Mikor tudja, hogy ő az egyetlen állatorvos a városba... ha kijött volna este vagy délután akkor lehet nem lett volna még késő!
2010. márc. 10. 09:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
én úgy tudom kötelessége kimenni ha sürgős. és én ezt úgylátom hogy megtagadta. ha nem valami halálos betegsége volt a kutyusnak akkor sztem megmenthette volna. jelentsd fel, de ha nem is jelented fel tegyél valamit.
2010. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Annyira sajnálom!!Lehet,hogy a kutyus mindenképpen"el akart menni",de az állatorvosnak legalábbis erkölcsi kötelessége lett volna kimenni.Ha dolga volt,utána kellett volna odamennie.Nekem is öreg a kutyusom,ráadásul diszpláziás,tudom mit érzel.
2010. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerintem semmit nem érne, ha feljelenteném...a kutyusunkat úgy sem hozza vissza.

Amúgy nagyon sokan panaszkodtak már rá. Elvileg kisállat orvos is lenne, de nem is ért a dologhoz. A macskámról nem tudta megállapítani, hogy elvetélt és azért vérzis és beteg annyira....

Az egyik ismerősömnek a Mopsz kutyusát, félrekezelte és szegény kutya megvakult az egyik szemére, a másikat úgy mentették meg egy állatklinikán.

Borzasztó.... mivel ő az egyetlen állatorvos a városban mindneki odaviszi a kisállatait és eszméletlen pénzeket lehúz az emberektől...undorító!!!

2010. márc. 10. 10:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
igen,ez beszűkíti a lehetőségeket,hogy ő az egyetlen a városban.Még szép,hogy kihasználja!Azt hiszem nem mernék így állatot tartani!:(
2010. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Hát nagyon sajnálom. Tudom mit érzel. Nekem ma 4 hónapja hogy meghat a macskám. Először az itteni egyetlen állatorvos, akit 2 napig kellett keresnem, várni rá órákat végül nem is jó antibiotikumot adott neki és nem is jól diagnoztizálta. Aztán irány Debrecenben állatklinika. Ott helyrejött, belekerült 30000 ft-ba, majd rá egy héttel kezdett lebénulni és elaltattam egy másik állatdokival. :( Azóta se tudtam túltenni magam rajta, egyre depressziósabb vagyok. 10 év sok idő és hihetetlen szoros kapcsolat tud kialakulni macska/kutya-ember között.

Szóval elég sok balf@sz állatorvosunk van sajnos. Részben mert kevesen vannak, ugyanis az állam pénzén tanított tanoncok mennek külföldre. Én nem engedném hogy ezt tegyék .

2010. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, hát ugye attól, hogy orvos, még se szent, se szakértő nem lesz valaki, ahhoz akarni is kell.

Másrészről azért ti se tettetek meg mindent. Hívtam én már ki 100km-ről este 10kor orvost. Baromi drága volt, de a lényeg, hogy nincs olyan, hogy csak egy orvos létezik, csak akarni kell másikat keresni. Éshát a minőségnek ugye ára van...

2010. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
na ezért akarok én állatorvos lenni mert a mostaniak pénzéhes ....... ... ....-ok!!! legalább ugass be annak a mocsoknak! komolyan mondom! hogy van szíve ilyet tenni? őrület!
2010. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentsd föl! Hidd el nagyon sok állat életét mentheted meg, ha a helyére egy másik, normálisabb állatorvos kerül. Nekem múlt hét pénteken pusztult el a cicám, mert 3 golyó lőtte meg. A vezető állatorvos azt mondta, hogy kap antibiotikumot, infúziót, megröntgenezik és meg is műtik, ez lesz úgy 15 000 Ft és délután 3-ra menjek érte. Ehelyett az orvos este 8 órára lett kész, nem műtötték ki a golyókat, elkért 15 000 Ft-ot (mintha műtötték is volna) és másnapra elpusztult a cica. Mi nem hagyjuk annyiban az ügyet és szerintem te is cselekdj így.
2010. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ez az orvos a területi állatorvos (hatósági állatorvos), akkor a jegyzőnél lehet panaszt tenni. Tedd meg és egyben bátoríts mindenkit ugyanerre, akinek bármit félrekezelt, vagy nem volt hajlandó megvizsgálni! Ha elegendő panasz érkezik, kötelesek (egynél is kellene, de hát Mo-n élünk) kivizsgálni, sőt, indokolt esetben másik orvossal szerződést kötni. Legalábbis én ilyen álomvilágban élek :=(. Legrosszabb esetben a jegyző hivatalból elirányít a megfelelő hatósághoz.


Rettenetesen sajnálom, ami a kutyátokkal történt, de azt kell mondjam, mi is vittük már több mint 60 km-re a kutyánkat, mert Karácsony este más orvos nem volt hajlandó megvizsgálni. Felháborító, hogy egy állatorvos elutasíthatja a segélykéréseteket, de ha mégis megtörténik, nekünk, gazdáknak kell addig menni, telefonálni, míg valaki más megvizsgálja a kedvencet.

2010. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat és az együtt érzést:(

Ismerem a városi aljegyzőt. Neki is tehetek panaszt?

Most már érdeklődök a közelebbi városokban hol van megfelelő állatorvos aki lelkiismeretesen végzi a munkáját és ha bármi baj lesz valamelyik kis állatommal neki fogok szólni!

2010. márc. 10. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!