Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik az...

Azok az emberek, akik az ember torkának ugranak, mert nem menhelyről hoznak állatot, a saját logikájuk mentén miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Tehát az ő érveik:

- rengeteg a gazdátlan, rossz körülmények között élő állat

- ha tenyésztőtől, vagy szaporítótól vesznek egy állatot, akkor mindig egy menhelyes állattól veszik el a lehetőséget


Én ezt megértem. De akkor ha a saját családalapításukról van szó, akkor:

- 8 miliárd ember van a Földön, amit a Föld már nem bír eltartani, a népességcsökkentésen kell gondolkozni

- az emberek túlszaporulata más állat és növényfajok kipusztulásához halálához vezetnek

- rengeteg szegény, árva gyerek van, főleg Afrikából, Ázsiából, de Magyarországon is több tízezer ilyen gyerek van

- amit a saját gyerekedre elköltesz, abból két éhező, árva gyereket is lehetne támogatni


Miért vállaltok saját gyereket akkor?


2015. aug. 27. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Most csak a dühödet töltöd ki a kérdésen, vagy megfontolt kérdés kiírásról van szó?


Egyébként ez bonyolult kérdés. Bevallom, ha kutyát vennék biztos tenyésztőtől venném. Mert szeretném tudni, hogy honnan származik pontosan. De amit te leírtál azért az egy kicsit más. Elvégre mi nem vagyunk állatok.

2015. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs bennem semmi düh, csak gondolkoztam, hogy ebben az egybevágó kérdésben miért nem passzolnak a képzeteik? Miért lenne más, hogy ember vagy állat, nem értem? Az emberek térnyerése az állatok halálához is vezet közvetlenül és közvetetten
2015. aug. 27. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Na ez már filózófia...

Egyébként ha neked vérszerinti gyereked lesz, az nem ugyanaz mint egy tenyésztőtől szerzett. 1. Mert a kutyát pénzért veszed. 2. Nem te szülöd. 3. A gyerek a leszármazottad, a fiad vagy lányod. Azért az egy kicsit más.

2015. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Mert a kutyát pénzért veszed. 2. Nem te szülöd. 3. A gyerek a leszármazottad, a fiad vagy lányod.


Ez a fent sorakoztatott érveim közül egyiket sem ütötte. Igazából nem értem, mire akarsz kilyukadni ezzel a három ponttal. A gyerek és a kutya is egyaránt családtag, akik anyagi költséget vonnak maguk után. Egy kidobott kutya és kidobott ember is sanyarú sorsra juthat, aki más segítségre szorul. Ezen nem változtat az, hogy ki és mi szülte, meg pénzért vettek meg.

2015. aug. 27. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, azoknak az emberek szoktunk a "torkának ugrani", akik fajtatiszta kutyát akarnak, de nem normális tenyésztőtől vesznek kutyát, hanem szaporítótól, aki kizsákmányolja az állatait, és sokszor beteg kutyákat gyárt le, amik aztán sokat szenvednek, korán elpusztulnak vagy menhelyen kötnek ki.

Ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne, az vegyen tenyésztőtől.

Ha nem akar fajtatiszta (törzskönyvezett) kutyát, csak annak kinézőt, na annak szoktuk javasolni, hogy fogadjon örökbe menhelyről vagy fajtamentéstől.

2015. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Van 3 örökbefogadott gyerekem(20 évig nem tudtam szülni).Most vagyok a terhesség 36 hetében.Van egy dogom tenyésztőtől tk-vel,egy boxer ugyanilyen úton egy franciabulli ugyanigy ÉS egy 80 dekás toy chiuahua(jól irtam e vajh':D) akit fajtamentőktől fogadtam örökbe.Nálam tehát nemsokára minden lesz amit felsoroltál.Kivéve a szaporitott ebet.Van folyamatos kapcsolatom állatmentőkkel.Az én véleményem szerint a kérdésed azért megválaszolhatatlan mert amelyik állatvédő annyira elvakult hogy csak azt szajkózza menhelyről hozz kutyát,az értelmes érvet nem állit ide neked.Amelyik meg nem olyan,az eleve nem mond neked ilyen kategorikus kinyilatkoztatást.


Azt kell mondjam az állatvédelem,állattartás manapság nálunk(is),minden igyekezet ellenére lefele mutató tendenciát követ.Amig a támogatások nagy részét elszipkázza 2-3 a tvben sokat szereplő látszategyesület,amig a valódi mentés néha azért késik hónapokat mert előbb ÉN fogjam be a kóbor vizslát tele daganattal,ÉN nézessem az állatorvossal van e chipje.ÉN keressem meg a gazdit ugyan gondoskodna e végre a kutyájáról...Addig mit várunk?A fajtamentő addig nem lép amig ez le nem zajlik.Mert addig ez lopás.Kötik a kezét a jogszabályok...


Kissé eltértem a tárgytól,elnézést.Ami a lényeg:Sajnos erre a kérdésre nem kapsz érdemben választ.

2015. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!