Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot válasszak?...

Milyen háziállatot válasszak? Szerintetek az akváriumi állatok tartása kínzás?

Figyelt kérdés

Egyedül élek albérletben és sokszor meggondoltam már, hogy kellene egy háziállat. Kistestű állat, de valami olyan amelyikről biztosan tudom, hogy nem kínzom, nem veszem el az élete értelmét és az életkedvét. Például arra gondolok itt, hogy a halakat és teknősöket egy egyszerű akváriumban tartani ahol éppen, hogy életben tudnak maradni, de az élőhelyükről teljesen el vannak zárva, szerintem kínzás.


Nagyok érdekel, hogy mi a véleményetek, mit javasoltok?


2015. szept. 24. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Emlőst vagy hidegvérűt szeretnél?
2015. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tengerimalac💜 ha erdekel irjal privibe nyugodtan 10 eve tenyesztem oket es szivesen segitek. Kerdezz rola batran😉
2015. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az állat és az akvárium méreteinek az arányától függ, hogy kínzás e.


Kis halat, nagy akváriumban egyáltalán nem kínzás tartani, általában a vízminőséggel szokás halakat kínozni amatőr állatkínzó körökben.

Csak azokhoz érteni kell.

Ha halat akarsz tartani, akkor egy egész akváriumot tartasz, egységes egészként, aminek csak egy részei a halak.

A teknősnél meg csak magát a teknőst tartod, de nyilván, annak is alaposan utána kell járni.

2015. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy aranyhörcsög is szóba jöhet, azt meg is lehet simogatni, egy halnál ez rázósabb. :)
2015. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem ha elég nagy helyen van, akkor meg se érzi, hogy fogság. nincs természetes ellensége, nem hal éhen, tiszta a víz télen se fagy be a víz stb

de ehhez az kell hogy jó körülmények között tartsuk, olyan kaját kapjon mint ami a természetben a kedvence.

2015. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 P. Hanni válasza:
nem,sőt,jobb neki mint a természetben...
2015. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha albérletben vagy nem kell emlős állat itt gondolok a kutyára, macskára! Viszont ha halakat szeretnél akkor elég igényesek úgy mondd! Nézni kell a hőmérsékletét a víznek figyelni kell nem e eteted túl stb! Viszont ha hörcsög is minden állat időt is figyelmet igényel! A hörcsög hajlamos a szőkésre nekem volt Dzsungáriai törpe hörcsögöm vagy 50 db egyszerre 3 akvárium volt egy nagy egy közepes is egy kicsi folyamatosan szöktek ki szekrény mögé minden hova... A nyúl az egy elég aranyos háziállat viszont minden nap 1-2 órára ki kell engedni minden nap vagy 2 naponta időtől engedve. Nagy ketrec kell neki stb! Remélem tudtam segíteni én a nyúllat ajánlom nekem macskám is kutyám van de kertes házban lakok :)
2015. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Albérletbe szerintem egy kis Dzsungáriai torpehörcsög jó lenne. Tengerimalac ne mert hangos és zavarhatja a többi lakót és több hely kell neki (nagyobb ketrec és ki kell engedni
2015. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Afrikai torpesun? horcsog, pinty, teknős, tengerimalac
2015. szept. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. már hogy zavarna a tengerimalac a tobbi lakot... jezusom.. athallatszik vagy mi xdd igen hangos tud lenni de azert max egy 5 percre nem egesz nap... ja és igen kikell engedi ahogy a horcsogot nyulat is. ha ezt nem teszed meg akkor igen kinzod oket
2015. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!