Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Patkány vs kutya?

Patkány vs kutya?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm vett pár hónapja egy patkányt,tegnap megtanította vezényszóra megállni.Most meg hirtelen azon vitázik hogy sokkal több dolgot lehet tanítani egy patkánynak mint egy kutyának. Mivel még patkányom nem volt így nem tudok mellette érvelni,mindössze annyit tudok mondani hogy mind a kettő intelligens és tanítható. De mivel nekem kutyám van,és ő rengeteg mindent tud és még bőven van mit tanulnia,még így is a kutya mellett állok. Hisz több száz parancs/trükk van amit meg lehet nekik tanítani. Szerintetek? ...olyanok válaszát várom,akiknek volt tapasztalatuk egyikkel vagy akár mind a kettővel. Előre is köszönöm ^^

2015. szept. 27. 10:59
 1/2 rfuredi válasza:
Nekem volt több patkányom és kutyám is és jelenleg is van kutyám. Mind a két állat intelligens, tanítható és szociális ezért nagyon jó társállatok. Intelligencia szempontjából a kutya a győztes, gondoljatok csak a legkülönbözőbb munkakutyákra, pl. Vakvezető kutyák akik önálló döntéseket hoznak, míg patkányokat eddig csak taposóakna keresésére tudtak betanítani, valamint most próbálkoznak azzal, hogy pici kamerákkal szűk helyekre küldjék őket romok közé földrengés után túlélőket keresni. A kutya intelligensebb de én mindkét faj tartását nagyon élvezem, lenyűgöző látni hogy milyen különböző egyéniségek az egyes patkányok vagy kutyák és szerintem ez a lényeg mert a barátainkat sem IQ teszt alapján választjuk ki.
2015. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kutya okosabb mert nagyobb az agya, de az a jó a patkányba, h ahhoz képest milyen pici a feje, azért meg van a magához való esze neki is.


A régi patkányomat mindennap kiengedtem sétálni. 1-2 órát mászkált a szobában, majd amikor megunta a sétát, felmászott a radiátor rácsán, fel az asztalra és bemászott a ketrecébe. Sosem volt kint 2 óránál többet, mindig visszament a házába. De ezt nem én tanítottam neki, ő akarta hogy így legyen. Biztos őrizte a házát, vagy nem tudom, mert hát ugye ott kapott enni, ott voltak a kajái, meg a vize.

2015. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!