Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen nyúlt célszerű tenyészt...

Stella7819 kérdése:

Milyen nyúlt célszerű tenyészteni? Szabolcs megyében hol van nyúl felvásárlás és milyen árban megy?

Figyelt kérdés
2015. okt. 14. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nem bírom ki: nyulat. Nem nyúlt - mást jelent.

Mire gondolsz? Tenyésztésre, hogy eladd őket vagy szaporításra, a húsáért levágni?

2015. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nyulazom, én Hajdú-Bihari vagyok. Országszerte elmondható hogy a felvásárlóra nem kell számítani. ugyan van ahol átveszi a nyulat de irtó kevés pénzért. Úgy hallottam hogy 400/kilogramm áron. Hát inkább akkor levágom magamnak. Én azt ajánlom kevés tenyészállatot állíts be, nekem is 1 bak van, plusz 2-3 anyanyúl. Ennél többet nem tervezek. Eddig úgy alakítottam, hogy mindig csak egy fészekalj legyen eladósorban, így nem marad olyan sok a nyakamon ha nem kelne el esetleg. Járok börzékre, vásárokra, hirdetem interneten is. Meg persze vágok is le belőlük.

A nyúl fajtáját hogy milyen legyen? Népszerűek a német óriások, ezen belül a lepke tarka változata. ilyen az én bakom is, valóban szépek. Jó húsnyúl a pannon fehér, a debreceni fehér, illetve a kaliforniai nyúl is. Ezekre az interneten rákeresve megnézheted őket. De ha kezdő vagy akkor ki lehet próbálni sima keverék házinyulakkal is az egészet aztán ha tetszik, vagy látod értelmét a folytatásnak, akkor leválthatod őket akár fajtatiszta állományra is. Sok sikert, és ha kérdésed van írj, nyulazom egy ideje már!!

2015. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon szépen köszönöm a tanácsodat.
2015. okt. 19. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!