Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatom legyen?

Milyen háziállatom legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy állatot a szülinapomra. Minden állatot szeretek a pókokon, bogarakon kívűl. A felső pénz határ 50,000 de jó lenne sokkal ezalatt maradni. Ez az ár az állatka ha társas állatkák plusz ketrec vagy terrárium. Olyan állatot szeretnék ami elsősorban megfér egy macska mellett lehet hüllő is kígyó is. Amikre eddig gondoltam: görény,patkány,nyuszi,papagáj,kaméleon,agáma,gekkó,kígyó. A kígyóval az a bajom hogy egereket eszik és nem hiszem hogy lenne szívem neki odaadni... Ezekből kéne választani akár más is szóbajöhet.

2015. okt. 30. 09:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A korom 14l
2015. okt. 30. 09:27
 2/15 Yngve válasza:

a kutya szóba se jöhet? megférnek azok is egymás mellett, pláne, ha egy már felnőtt macska mellé veszel egy kölyökkutyát. az enyémek kijöttek (volna, ha a macska nem terrorizálta volna a kutyámat xD)


ha kutya nem kell, vegyél görényt. egy nap én is szeretnék egyet.

2015. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kutyát nem szeretnének a szüleim mert sétáltatni kell nem is nagyon fér el a panelban a macskánk pedig nagyon antiszoc :/
2015. okt. 30. 10:10
 4/15 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az összes állat prédája lehet a macskának, szóval szerintem az összes olyan kilőve, amit sokat kell kiereszteni vagy ami lényegében egész nap a lakásban kellene járkáljon (görény, nyúl). Szóba jöhet

- valamilyen hüllő, amit ugye terráriumban tartanál

- ha van helyed több m3-es szobai röpdének, és van olyan helyiség a lakásban, ahová nem ereszted be a macskát (hogy ne ijesztgesse), akkor lehet papagáj

- vagy valamilyen kisemlős, amit nem kell sokat kiereszteni a (kellően nagy) ketrecből / terráriumból, csak akkor, ha a macska nincs ott: pl. hörcsög

2015. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Nekem Nagy Sándor Papagájom van. Az a helyzet, hogy elég nagy teret igényel, és olyan helyen érdemes tartani, ahol nincs fa anyagból készült bútor, vagy kerítés, mert nekem szétrágta elég szépen. Mivel madár, elég sokat pottyantgat. Reggelente a legszebb a hangjára ébredni, ugyanis már 6 előtt rikácsol, viszont este hamar elalszik. A szomszédokat is kérdezzük meg, mivel 2-3 háznyira is lehet hallani, amikor apukámnak ordibál vagy a kutyának.

Vicces, de nálunk csak az ivarérettség után kezdett beszélni.

Télen mindenképp meleg helyre kell vinni, viszont nyáron, ha lelocsolom nagyon élvezi. Egyébként olyan 50-60 cm a farkával együtt.

Leginkább bolti pirított napraforgómagon él, meg gyümölcsökön, és nagyon szereti a szőlőmagot kiszedegetni. Viszont a macska vadászna rá szerintem.

2015. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ a papagájjal nekem az a bajom hogy a macska nem tűrné hangos és repked ez apból nem egy jó kombináció főleg macskával. Papagáj kilőve más ötlet?
2015. okt. 30. 18:22
 7/15 jázmin010 ***** válasza:
Nekem szakállas agámám és párduc kaméleonom is van. Agámát ajánlom, mert a kaméleonnak sokkal nehezebb a tartása, kézhez szoktatása és az ára sem alacsony. Az agáma nagyon könnyen kézhez szoktatható, eszik a kezedből és nagyon jó pofák.😊
2015. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha tudod olyan helyen tartani, ahol a macska békén hagyja, akkor szerintem patkány vagy leopárdgekkó. Bár végülis a terráriumba/ketrecbe csak nem tud bejutni, és remélhetőleg lelökni se...
2015. nov. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem volt a felsoroltak között, de ha kutyuska nem lehet, nézz utána az axolotnak! Tündériek!
2015. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kitlisz válasza:

Én a gorog teknost ajanlanam

pár ok:

1. Nagyon édeskék

2. könnyu etetni oket

3. nem esznek annyit hogy hetente kell venni a tápot, de nem muszály csak tápot megeszik még salátát is de néha egy kis paradicsomot is (nem sokat)

4. nem hangos állat


Én ezt ajánlanám de te döntessz

2015. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!