Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Együtt felnőtt kutya-macska...

Együtt felnőtt kutya-macska játékból nem lesz baleset?

Figyelt kérdés
A kutya márciusban került hozzánk kölyökként, a cica nálunk született júniusban. Mindkettő ivartalanított. Együtt alszanak, sokat játszanak, viszont a játék néha durvának látszik, van hogy visít a macska. Viszont sokszor kezdeményezi a cica is a játékot. Nem lesz ebből véletlen baleset? Félek, hogy a kutya megroppantja a cica nyakát vagy túlzittan megharapja. Szerintetek?
2015. nov. 6. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A saját esetünket tudom leírni, bár több dologban is eltér a tiétektől. Nálunk a két állat nem együtt nőtt fel, a macska a szüleimé volt, a kutya pedig az enyém, de fiatal koruktól gyakran voltak együtt, mikor hazautaztam a szüleimhez hétvégén. A kutyám sose volt agresszív a macskákkal, hanem játszani próbált velük, de ez a cica születésétől beteg volt, nem volt tökéletes a mozgása. Már több éve ismerték egymást és sosem volt semmi baj. Egyik nap azonban nem voltunk otthon, és ők kint maradtak együtt a kertben. Sajnos mire hazajöttünk, a cica már nem élt... Tiszta nyálas volt a nyaka szegénynek. :( Ennek már egy éve, de még mindig nagyon haragszunk magunkra, hogy nem vigyáztunk jobban. Persze a mi történetünk több mindenben más, mint a tiétek, mert az állataink nem együtt nőttek fel, bár sokat voltak együtt, és a cica sem volt 100%-ban egészséges. A másik dolog, ami eszembe jutott, hogy tegnap láttam épp egy tv műsort, amiben mutattak egy Jack Russel terriert, aki "játszott" a macskával, és az mindkét szemébe úgy belekapott játék közben, hogy orvosi ellátásra szorult a kutya! Szóval fordítva is történhet baleset.
2015. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Az előttem szólónak maximálisan igaza van. Kb. négy hónapja temettük el a harmadik macskánkat, mindezt két éven belül. Ha ott vagyok jól elvannak, együtt alszanak stb. Mégis a harmadik macsekot kapta szét a kutyám. Az utolsónál egyszer már volt gond, egy vagyont költöttem állatorvosra, hogy rendbe tegye, nyílt lábtörése volt és cefetűl szét volt rágva, olyan lyukas volt mint egy szita. Túlélte szegénykém, de mégsem tanult az esetből....cafatokra szétkapta a kutyám. A szitukat sosem láttuk csak a végeredményt. Kistestű (pl. yorki)vagy valamilyen extra nyugodt kutya esetében talán, nagyon talán elhiszem a kutya-macska barátságot. Ez az én tapasztalatom. Többet nem hozok haza macskát az biztos.
2015. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!