Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szakdolgozati témaválasztás?

Szakdolgozati témaválasztás?

Figyelt kérdés

Idén kell szakdolgozati témát választanom az egyetemen, ahol pedagógiát tanulok. Mivel rendkívül szeretem a biológiát és a pszichológiát, ezért ebben a témakörben szerettem volna írni, konkrétan az Állatok terápiás hatásairól a mozgás- és mentálhigiéniai szempontból sérült gyerekekre nézve. Sajnos a pszichológiás témát vállaló konzulens tanárok mind elfogytak, ezért most próbálok olyan témát keresni, ami szintén állatokkal (etológiával) kapcsolatos, ám nem pszichológiai, hanem biológiai megközelítésű. És természetesen mivel pedagógia szakon vagyok, ehhez is kell, hogy köze legyen.

A kérdésem, hogy esetleg tudnátok-e ötleteket adni? Mindenfelől próbálok gondolatokat gyűjteni. Kérlek Titeket, hogy csak normális kommenteket küldjetek! Köszi :)



2015. nov. 12. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Állattartás hatása a gyerekek fejlődésére?

Ebben is van pszichológia, de lehetne a hangsúlyt biológiára és elsősorban a pedagógiára helyezni.

- helyes állattartás megtanítása

- felelősségvállalás

- megtanulni együtt élni / tekintettel lenni egy másik élőlényre, amelyik nem ember, megtanulni, hogy máshogy kell közelíteni felé, máshogy kommunikál, más a jó neki

- pozitív fizikai hatások: több mozgás, jobb mozgáskoordináció, jobb reakcióidő

- higéniai vonatkozások

- megtanulni, hol az állat "helye" az adott közösségben

- megtanulni, hogy az állat veszélyes is lehet és hogy lehet ezeket a veszélyeket minimalizálni

2015. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Találtam neked egy érdekes cikket:

[link]


Szerintem keresgélj még hasonlókat és akkor látod, hogy mikről írtak a kutatók, hátha kapsz ihletet tőlük.

Egy lehetséges megközelítésmód pl. az is, hogy kiválasztasz egy terápiatípust, pl. lovasterápiát, nagyon alaposan utánaolvasol, utána olyan sérült gyerekek szüleivel készítesz interjúkat, akiken lovasterápiát alkalmaznak.

2015. nov. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket, aranyosak vagytok :) Ennyi elég is lesz. Köszönöm még egyszer :)
2015. nov. 13. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!