Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol tudom megnézni, hogy a...

Hol tudom megnézni, hogy a településünknek ki a körzeti állatorvosa?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 14:12
 1/8 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Szerintem körzeti orvos csak TB által támogatott emberi kezelésre van.

Állatorvosból a lakóhelyed szerint mindegy, hogy kit választasz.

2015. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy gyakorlatilag ahhoz viszem akihez akarom. De nem úgy van, hogy van körzeti is, akinek kötelessége kijönni házhoz? Sajnos olyan a kutya állapota, hogy szállítani már nem lehet. Altatni kell sajnos. :(
2015. nov. 26. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs ilyen. 1995-ben megszűntek az állatorvosi körzetek.


Nem tudom, hogy próbálkoztál-e már. Lehet, hogy akit megkértél az elutasította és ezért keresel olyat, akinek kötelessége?


Ha így van, és lehetőséged van rá, meg kell kérdezni más állatorvost.


Ha nagyon nincs orvos-választási lehetőséged, vagy senki sem vállalja a házhozmenetelt, akkor meg kéne oldani a szállítását. A rendelőnél várakozva többször láttam, hogy kombi autó hátsó részében, hátsó ülésen, vagy utánfutóban, hoztak kutyát elaltatni. Annyira rossz állapotban, hogy már nem kínozták a rendelőbe szállítással; az orvos ment ki az utcára és ott altatta el, az autóban. Persze, előtte, telefonon megbeszélték.


Nem tudom, hogy milyen állapotban van, de elég szigorú a törvény; csak akkor vállalja az orvos az elaltatást, ha biztosan gyógyíthatatlan és szenved. Hivatalosan ő tesz rá javaslatot, és a tulajdonos dönthet, hogy elfogadja, vagy sem. Jogilag, nem kérheted ezt.

2015. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon beteg volt. Nyáron 8 (!) daganatot operáltak ki belőle, de a műtét után feltűnően gyorsan jobban lett, megnyugodtunk, hogy minden oké. 1 hónapja ismét elkezdődtek a bajok, a mája teljesen tönkrement, a betegsége nem gyógyítható. Már egy héttel ezelőtt mondta az orvos, hogy jobb lesz ha elaltatjuk. Húztuk az időt ameddig lehetett, amíg úgy láttuk, hogy még nem szenved, de tegnap óta sokat romlott az állapota. Ma már iszonyú gyenge volt, azt gondoltam, hogy nem fogja kibírni az utazást sem. A doki a rengeteg munkája miatt csak holnap tudott volna házhoz jönni. Végül csak megoldottuk, és elvittük.

Így már sajnos nincs velünk szegény. :(

2015. nov. 26. 22:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nagyon rossz érzés ilyet olvasni. Hát még átélni.
2015. nov. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen környéken laksz? Ügyeletes orvost lehet hívni. Olyan sok rendelő van, ilyenkor próbálkozz több dokinál. A MI DOKINK ÉJJEL ÉS HÉTVÉGÉN IS ELÉRHETŐ HA SÜRGŐS!
2016. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
# 6-os válaszoló. Pest megyében lakom 5 km-re egy nagy várostól, ahol állatkórház is van, plusz még vagy 6 állatorvos is praktizál városszerte. Elég sok lehetőség lenne adott. De van nekünk egy nagyon jó vidéki dokink, igaz 25 km-re lakik, de akkor is mindig hozzá hordjuk a kutyáinkat, mert vele vagyunk megelégedve. Sokan választják inkább őt a közelebbi helyett, így aztán nem is csoda, hogy abban az időben sem tudtuk őt azonnal riasztani. Ha olvastad a hozzászólásaimat, hogy mi volt akkoriban a szitu, hát, eléggé kétségbe voltam esve, nem is akartam idegen helyre vinni a kutyát. Miután itt leírták, hogy cseppet le vagyok maradva, és már ezer éve nincsen "körzeti állatorvos" (nem tudhattam, sosem hívtunk olyat régen sem, mindig választott dokink volt), nem is keresgéltem senki mást.
2016. szept. 8. 11:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is Dorogon lakok és Únyba viszem a kutyámat a rendelőbe, mert a doki messze a legjobb a vidéken. Tapasztalatot Angliában, a Budakeszi Klapka rendelőben és az Esztergomi Állatkórházban szerzett. Nagyon jól felszerelt rendelő és éjjel nappal elérhető doki!
2016. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!