Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a csimpánz, és a bonobó...

Ha a csimpánz, és a bonobó párosodna, abból lenne valami?

Figyelt kérdés
Nemző képes lenne? Milyen tulajdonságok illetnék?? És be lehetne őket telepíteni valahova??

2015. nov. 29. 09:48
 1/3 anonim válasza:
0%
csipmonóbóóó és bonopánz xd
2015. dec. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy 2 állat utóda szaporodóképes lesz-e a kromoszómák számától függ. Emiatt nem szaporodóképes az öszvér. (Néha előfordul, hogy képes utódot világra hozni, de ez nagyon ritka).

Nem tudom, a bonobók mennyi kromoszómával rendelkeznek, ennek nézz utána.

Szerintem okosabbak lennének, mint egy átlag csimpánz, vagy bonobó. Méretük nem térne el lényegesen a csimpánzokétól. Igazából a bonobó és a csimpánz olyan közeli rokonok, hogy sokáig azt hitték, hogy a közönséges csimpánz egyik alfaja.

Szerintem, akár önállóan is szaporodnának, ha nem állna rendelkezésre azonos fajú egyed. Főleg, mivel a bonobók szinte élvezetből közösülnek. De ott a mesterséges megtermékenyítés.

Betelepíthetőek lennének, csak manapság a fakitermelés és a mezőgazdaság mellett nem igazán tudnánk nekik megfelelő területet adni. Ahol még természetes élőhelyek vannak, nyilván nem telepítenék be őket.

2015. dec. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Keresgéltem és ezt találtam. [link]
2015. dec. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!