Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon csúzlival...

Magyarországon csúzlival legális vadászni fácánra?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Hahaha, ez meg hogy jutott eszedbe? Szerintem egyébként nem, mert úgy tudom a fácán védett vadnak számít és csak hivatalos vadászok vadászhatják. Szerintem ez is orvvadászásnak számít, mint ahogyan a csapdaállítás is.
2015. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az még hagyján, hogy nem legális, de bűncselekmény.
2015. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Vadászengedély nélkül semmilyen vadfajra nem vadászhatsz itthon.
2015. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

illegális és már komolyan is veszik


1

a vad az állam, közvetve a vadásztársaság tulajdona, kivétel, ha te vetted/keltetted... és zárt helyen tartod.

Szóval, ha sikerülne elejteni, akkor az orvvadászat, lopás, melyet szerintem már letöltendővel büntetnek.


2

a vadászok is csak olyan feltételek mellett lőhetnek (lőhetnének) az állatra, hogy jó esélye legyen az állatnak a gyors, kíméletes kimúlására.

Ha pl egy arra nem alkalmas fegyverrel próbálkozol, okozol sérülést, indokolatlan szenvedést, akkor még az állatkínzás vétségét is elköveted, amit szintén letöltendő szabadságvesztéssel büntethetnek.

Még ha a fácán, tyúk, egyéb gerinces saját tulajdon, még akkor is lehet állatkínzás.

2015. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
79%

#1/4 első válaszoló.

A Fácán nem védett madár Magyarországon. Nem is volt soha mivel egy betelepített állat faj.

Kérdező

Csúzlival illegális fácánra vadászni pláne úgy hogy még engedélyed sincs.

Az orvvadászat hivatalos definíciója hogy: Orvvadászatot követ el az aki tiltott időben, tiltott helye és tiltott módszerrel vadat ejt el.

Szóval nem elég hogy van vadász engedélyed akkor sem vadászhatsz rá csúzlival de vadászidényen kívűl se lehet elejteni.

Mostanra már komolyabban fogják végre venni az orrvadászatot és ha ól emlékszem akit rajta kapnak az minimum 2 év börtönt kaphat.

2015. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"#1/4 első válaszoló.

A Fácán nem védett madár Magyarországon. Nem is volt soha mivel egy betelepített állat faj. "


valamit elnéztél, én nem írtam, hogy védett!


#4

2015. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Szóval a " vad az állam közvetve a vadász társaság tulajdona. "!

Először is tisztázzuk, hogy mi az " állam "!

Az " államot " az egyazon területen élő, azonos kultúrával rendelkező,azonos nyelvet beszélő emberek közössége hozza létre. Az " állam feladata " hogy az adott közösség békés egymás mellett élésenek biztosítása, mind a határain belül és a szomszédos államok mellett. Ebből következően a vad ugyanúgy mint a föld a hal gáz arany ezüst víz szén... Stb a nemzeti osszvagyonunk szerves része. Osztatlan közös tulajdon ! Minden vadásztársaságnak minden magyar állampolgárral szerződést kéne kötni amivel te " megbizod " a vadásztársaságot a rád eső vad tulajdonod " kezelésével "! Kérd ki az eszközkezelő Zrt től a nemzeti osszvagyonunk rád eső 1/9,5 milliomod részét ! Fogsz kapni válasz levelet, amiben vagy az lesz, hogy 1 : " Sajnos az ön által igényelt a nemzeti osszvagyon önre eső részét, nem tudjuk átadni, mert nincs konkrét adatunk a nagyságát illetően. Vagy 2 : Azt fogja válaszolni, hogy " az adatbázisban nem találtunk önnel semmi féle szerződést, ezért nem tudjuk átadni, vagy nem tudunk önnel tárgyalni.

Ekkor írsz nekik egy válasz levelet, amiben közlőd velük, hogy " rendben, tudomásul veszed,de felhivod a figyelmüket, hogy pl. : 2019.02.01 től a számodra elérhető részéből akkor és ahol és amikor amennyire szükséged van kiveszed ! Továbbá felszolitod őket, hogy tegyék meg a szükséges intézkedéseket, az illetékes hatóságok felé, hogy ezirányú célodban ( saját célú felhasználása ) ne akadályozzanak !

( Ha eszed van, akkor a szerződés hiányát író valaszlevellel a kezedben bemész a NAV hoz és közlőd velük, hogy mivel nincs köztetek szerződés, ne zaklassanak tovább ! 😂)! Amikor az általad leírt időpont után mész " vadászni " viszed a papírokat magaddal,ha valami gond van, letudod védeni magad. ( Ha egy barom rendőrt hív, hogy te " orvvadaszol " jó, hívjon. És akkor szépen tisztázod a dolgokat.pl. : jön, hogy " ezt a társaság tenyesztette ". Rá kérdezel: miért kellett tenyészteni ? Mert kevés volt? Miért volt kevés ? A lényeg, hogy ők jöjjenek ki hibásnak, esetleg ők loptak meg téged. Érted már ?😂

2018. dec. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt elfelejtettem, hogy ezután már akár csuzlival, vagy nyíl Puskát is használható. !! 😂😂
2018. dec. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!