Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állattenyésztésben jártasok!...

Állattenyésztésben jártasok! Ez igaz?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy kutya, ló, szarvasmarha, de maradjunk a kutyáknál.


Ha van egy kiváló vérvonallal és felmenőkkel rendelkező kölyök szuka kutya, amit ki is választanak továbbtenyésztésre, de később véletlen párzik egy keverékkel, de utódok nem lesznek, akkor az már nem alkalmas többé tenyésztésre?



2015. dec. 22. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Én laikus vagyok, de szerintem nem igaz.

Legalább is józan paraszti ésszel végiggondolva, attól, hogy keverék kölykei születtek, az a szuka még ugyanúgy kiváló vérvonalú szuka lesz, nem? A leendő kölykeiben az nem tesz kárt, hogy egyszer kihordott egy alom keveréket.

2015. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondd, a 8.-as biológia teljes egészében kimaradt?
2015. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy párzásnak nincs köze a vérvonalhoz, azonban ha a keverék kutyától nem lett utód akkor lehet a nőstény meddő vagy a hím. De ezt orvosi vizsgálattal vagy újra pároztatással ki lehet deríteni.
2015. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.


Ha egyszer véletlenül lefekszel egy négerrel, akkor azután csak néger gyerekeid lehetnek?

2015. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem marad ki a biosz, de ezt én már 20-30 éve hallottam, amit el is felejtettem. Viszont a minap olvastam egy igen érdekes cikket.

[link]


Én is képtelenségnek tartom, de azért szeretnék egy tenyésztővel is beszélni erről, hogy ezt mennyire veszik komolyan, illetve viccesnek.



[link]

2015. dec. 22. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha egy józan életű és egészséges fiatal családban beteges gyerek

születik, akkor nagy a valószínűsége annak, hogy ez egy régi vidám buli visszhangja."

Még véletlenül sem az esetleges beteg felmenőké, ugye? :D

Én eddig olvastam a cikket, egynek jó volt, feldobta a napom :)

2015. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valami vallásos iromány. Csak házastársaddal hálj, mert különben beteg gyerekeid lesznek...jah...minek a genetika.


Tanultam állatélettant és állattenyésztést is. Soha nem hallottam még erről.

2015. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen csak a meddő nem kerül tenyésztésbe ahogy már írtam. Én is tanultam állattenyésztést. A vérvonalnak ehhez semmi köze ha lesznek keverék utódai és következő alkalommal egy kiváló vérvonalú kannal párzik kiváló vérvonalú fajtatiszta kölykei lesznek. Hülye cikkeknek pláne ha mèg a vallást is próbálják ráerőltetni a természetre ami soha nem fog összejönni nos nem kell nekik hinni. Ilyen egyszerű.
2015. dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!