Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyuszit, vagy görényt szerezze...

Nyuszit, vagy görényt szerezzek be háziállatnak?

Figyelt kérdés
Üdv! 18 éves vagyok, és szeretnék háziállatot. Eddig a görény és a nyuszi amik elnyerték a tetszésemet, csak éppen nem tudok dönteni közülük. Utánnaolvasgattam, és most a kérdésemben nem a higéniát tartom szemelőtt, mert ígyis-úgyis törődnék vele, bármelyiket is venném, csak személyes tapasztalatból esetleg, ti mit mondanátok? Nagyon tetszik, ahogy a görények rohangálnak és trollkodnak egész nap, és hogy televannak energiával*-* de a nyuszikat is pont ennyire imádom, írtó aranyosak azokis, és ráadásul ők nagyon puhákis, egésznap simogatnám legszivesebben barátom nyusziját:3 Viszonylag sokat vagyok itthon, tehát lenne időm bármelyikkel foglalkozni, de sehogysem tudom eldönteni, melyiket is kellene beszereznem. Szerintetek?

2015. dec. 30. 06:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nekunk nyusziaink voltak otthon. Imadtam oket :-) <3
2015. dec. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van benti és kinti nyuszim is. A nyuszi nagyon cuki feluhrik hozzád az ágyra is akár ha akarod nekem két kutyám van még bent velük is nagyon el volt még a helyzet sem durvult el igaz,hogy szegény kutyák kaptak egy pofont mert megszaglászták a ketrecét a nyúlnak 😂 de nagyon jó fej a nyuszi télen ha nagy ketrece van minden harmad nap kellene takarítani nyáron egy héten egyszer. Nyáron ha kertes házad van még a fűre is kirakhatod úgy,hogy leveszed a rácsot és az alá csak akkor figyelj rá,hogy árnyékos helyen legyen 😊 sok sikert szerintem a nyuszi cukibb. Két hónaponta körmét is vághatod ha nagyon hosszú,bár az enyémnek nem volt.
2015. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet megkövezni, de nézetem szerin, ha ennyire nem tudsz választani a két lényegesen különböző állat közül, akkor egyiket sem!

Bármelyiket választod is, a kis ördög állandóan füledbe súgja: a másikat kellett volna!

2015. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
a gorenynel erdekesebb, elevenebb haziallat talán nincs is. viszont ez a hátránya is. a nyuszi mellett lehet aludni, bármi mást csinálni, de a goreny az szinte mindig lohol, tur, es ugrál rajtad. de én Épp ezert gorenyt tartanek. egy volt már, csak elpusztult szegeny
2015. dec. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amelyiknek meg tudsz adni mindent, amire szüksége van.

Görényekhez nem értek, de a nyuszikhoz annál inkább. Kezdjük azzal, hogy egy nyuszit semmiképp se válassz, minimum kettőt. Az összes állatfaj közül az egyik leginkább fajtársigényű állat. Nem véletlenül van a jobb országokban törvénybe írva, hogy nyúlból minimum kettőt kell tartani. Sajnos nálunk eléggé elterjedt a tévhit, hogy egyedül is elvannak, ha eleget foglalkozunk velük, de valójában nem így van. Valójában ha napi 24 órát töltesz a nyusziddal, akkor sem tudod kielégíteni a társasági igényeit.

Ezenkívül hatalmas a mozgásigénye, illetve kb. akkora, mint egy macskáé, ezért ha azt akarod, hogy boldog, egészséges és hosszú élete legyen, annak a két nyúlnak (ahogy egynek is) minimum 3-4 négyzetméter területre van szüksége éjjel-nappal s mellette legalább 5-6-7-x óra szabad futkározásra egy nagyobb helyen.

A nyulak az egyik legérzékenyebb állatok gyakorlatilag mindenre, de főleg az emésztőrendszerükre. Nem az a helyes étrend, hogy széna, táp és kevés zöldség. Ez teljesen tönkreteszi a nyuszit, mert a táp halálosan veszélyes, ebbe hal bele a nyulak 85%-a, lelassítja az anyagcserét, bélleállást okoz, meg milliónyi más betegséget. Szóval táp nem kell a nyúlnak, legfeljebb a vágására szánt nyulaknak. A szénában meg csak rost van, de se vitamin, se ásványi anyag, se fontos savak, se egyéb létfontosságú tápanyag.. A rost kell, de a többi is ugyanúgy, amit viszont csak friss zöldekkel tudsz megadni, ami elsősorban nem zöldségféle, hanem a mező adta növényzet, amit ha van udvarotok vagy a közelben mező, erdő, akkor te is be tudod szerezni ingyen, de ha nincs, akkor drága mulatság megvenni. Plusz 1-2 naponta néhány szem mag is szükséges pár fontos nyomelem miatt. Ha nem ennek, a természetes étrendnek megfelelően eteted, akkor ha iszonyú szerencsés vagy, csak 8 éves kora körül hal meg a nyuszi. Leggyakrabban egyébként 4-6 évesen, de előfordul, hogy sokkal korábban. Természetes étrend mellett az átlag 10 év, de lehet akár több is, nekem is van jelenleg 12(!) éves nyulam.

Mindezek tetejébe a nyulaknak kellene oltás is, ha nem kockáztatsz akkor fél évente, ha kockáztatsz akkor évente.

Ezeket gondold át és ha ennek megfelelően tudnád tartani, csak akkor vágj bele a nyuszitartásba. Ne legyen még egy nyuszinak pocsék az egész élete, mert egy 100 vagy 120-as ketrecben, egyedül, szénán és tápon kell élnie. Jobb helyeken ez állatkínzásnak minősül.

2015. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azt (is) vedd figyelembe, hogy mennyi helyet tudsz biztosítani neki. Mert egy nyuszi mozgásigénye a macskáéval vetekszik, így egy 120*60-as helyre bezárni nem opció. MINIMÁLISAN 3-4 nm kell neki, amit BÁRMIKOR használhat.

A görény is pörgős, és a legjobb, ha leginkább csak alszik a ketrecben, de jobban kihasználja a magasságot, ezért kisebb alapterület is elég neki, és jobban lehet felfelé terjeszkedni:)

2015. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem még egyik se volt, de a nyuszit választanám egyértelműen. Nekem a görény egyáltalán nem tetszik. A nyuszi aranyos, már volt, hogy gondoltam rá hogy lesz nekem is, de meggondoltam magamat mert van 3 drága aranyhörcsögöm meg 2 hullámos papagájom és kielégítik számomra azt, hogy ne érezzem magamat egyedül.
2015. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 elwera ***** válasza:
Nyuszit
2015. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Csak magadra hallgass!

Menj el nyuszi, és görény tenyészetekbe, nézz körül, kérdezz, és gondolkozz, majd döntsd el!

Mindenképp neked kell eldönteni, hiszen veled fog élni.

2015. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és a tanácsokat!:)
2016. jan. 1. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!