Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macskát vagy kutyát érdemesebb...

Dancsó Imádó kérdése:

Macskát vagy kutyát érdemesebb tartani/venni?

Figyelt kérdés

Macskát vagy kutyát érdemesebb tartani/venni ?

Kertes ház van , szóval lehet állatot tartani .



2016. jan. 1. 18:12
1 2
 1/11 BrekiX ***** válasza:
Szerintem a kutya annyiból jobb,hogy megvédi a házat.
2016. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mérlegeld:

1. Van-e állatszőrre allergiás személy a családban?

2. Mik a célok?

A macskatartásnak is vannak egészségügyi vonatkozásai:

- a dorombolásnak olyan a frekvenciája, hogy segítik a gyógyulást (sebgyógyulás, stb)

A kutya kimozdulásra ösztökél - A kertben tartott kutya is igényli a törődést, ami a gazdival, annak a családtagjaival történő séta. Vagy kutyaiskola, ahol a gazdi megtanulja, hogyan bánjon a kutyussal.

Bizonyos fajták szellemi lefárasztást is igényelnek, vagy sportfoglalkozást, a teljesség igénye nélkül felsorolok pár dolgot:

-Agility, terápiás kutya, dog dancing, vadászkutya-képzés, vakvezető kutya-képzés (külföldön egyéb egészségügyi szolgálatokat is elláthatnak és temérdek pénzbe kerül a kiképzésük).

A terelőkutyák szívesen mennek terelőversenyekre és képzésekre.


A macska önállóbb többynire.


Bármelyiket választod, érdemes állat, és fajspecifikusan készülni az állat tartására, amit természetesen, ha tenyészcéljaid nincsenek, az ivartalanítás is magába foglal. Hiszen anélkül csak felesleges szaporító lennél.


A kutya összehoz más állatokkal, de nagyobb felelősség tartani. Láncon már tilos a mai naptól tartani, és ha összetép valakit, akkor az a te felelősséged.


Egy macska sosem fog összetépni senkit, max ha megtámadják.


A rövidszőrű kutyusok télen fáznak kint, legalább éjszakára célszerűbb beengedni.

2016. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Javítás: más emberekkel is összehozhat :)
2016. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

tl;dr:


Akarsz vele foglalkozni => Kutya

Néha megsimiznéd => Macska


De Dancsó imádóként a bárányok is szóba jöhetnek.

2016. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szerintem nagyon személyfüggő, hiszen mondjuk egy kutya olyas valakinek "ajánlott" aki inkább jobban szereti az idejét kint tölteni, vagy aki jobban rá is ér foglalkozni vele (bár szerintem ha valaki tart egy állatot annak kötelessége gondoskodni róla), egy macskához jobban oda lehet bújni, akár a hazba is be lehet vinni könnyebben. Mondjuk figyelembe lehet venni még, hogy egy kutya nagyobb "gond" mint egy macska hiszen itt kötelező oltások is vannak, meg ugye több élelem is kell neki.

De szerintem egy kertes házbe elfér mindkettő

2016. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő aranyos állat de a kutya sokkal értelmesebb és ő akár az életét is feláldozná a gazdiért a macska viszont csak kihasznál részben de ha nem eteted agyon akkor legalább összeszedi a rágcsálókat pl egér... a kutya elmegy veled bárhova de a macskát nem nagyon lehet 200 300 méteres körzeten kívül vinni mert megőrül (legalábbis a kinti macskát) ..a benti macska az megint más de azt meg nem lehet a szabadban elengedni.
2016. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Melyiket tudnád SZERETNI?

Nezegess fotókat a neten, aztán képzeld el magad mellé.

Előző, a macska nem használ ki. Ellenben önállóbb, függetlenebb egyéniség.

Gyakorlati tanács: a szobacica tartasa együtt jár azzal, hogy a macskaalom bent van a lakásban, és azt naponta takarítani kell (a gazdinak). Mindkettőt ápolni kell, fesulni, etetni, ha beteg, orvoshoz vinni, foglalkozni, törődni vele. Mindkettő nagyon tud szeretni és nagyon igényli a torodest, szeretetet.

Melyiket érdemesebb?? Ezt nem értem. Remélem nem anyagi haszonszerzesre iranyult a kerdes!

2016. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Arra ne alapozz, hogy a kutya őrzi a házat, egy kutyát ártalmatlanítani manapság kb. 0,5 perc, és ha nem a legpancserebb betörőkre gondolunk, akkor csakis a kutya járhat rosszul:(

A kutyát (a kertit is) naponta célszerű sétáltatni - a kert annyi könnyebbség, hogy naponta egy séta elég, és a sem tragédia, ha mondjuk egy zuhogó esős napon egy nap kimarad.

A kutyát chipeltetni, oltatni kell, és mivel a kérdésből ítélve még nem volt kutyád, valószínűleg kutyasulival is számolnod kell. Foglalkoznod kell a kutya szocializációjával is.

A kutya (ha elég nagy és elég vastag a bundája), lehet kinti kutya, de akkor is célszerű néha beengedni (mi pl. télen sokat engedtük be a kutyát, mert sokszor már besötétedett, mire hazaértünk, és benn jobban tudtunk foglalkozni vele. Viszont beengedés esetén is könnyebben lehet szigorú szabályokat bevezetni a kutyának.

A kutya sokkal inkább igényli a társaságot, sokkal inkább falkaállat, mint a macska, sokkal könnyebben tanítható és könnyebben kezelhető.

Ha nagy testű kutyában gondolkodsz, egészen más kézbe venni / simogatni, mint a macskát.


Macska esetén is el kell dönteni, hogy kinti lesz vagy benti vagy vegyes. Ha kiengeded, akkor oltatni kell, számolnod kell a mérgezéssel, vírusos megbetegedésekkel, a gázolással, azzal, hogy megtépi egy kutya, vagy akár azzal is, hogy ellopják. Mindezek miatt a mi macskáink már csak bentiek, noha jobb lenne, ha kinti-bentiek lennének (amikor két macskánk egyidejű pusztulása során felvetettük az állatorvosnak, hogy "milyen élete van egy macskának a lakásban", csak annyit felelt: "biztonságosabb")

A macskák is nagyon okosak, de öntörvényűek, ezért sokszor nem hajlandóak együttműködni, ezzel együtt következetességgel a legtöbb dologra könnyen taníthatóak (vagy akár maguktól tudják - pl. a szobatisztaság a legtöbb esetben első naptól magától megy, aminek azért vannak előnyei:)). Viszont ha beengeded, jobban "belakja a lakást", mint a kutya.

Nem kell: chipeltetni, kevesebbet kell oltani, és persze nincs suli meg nem kell akkora hangsúlyt fektetni a szocializációjára.

Dorombol:) ezt ugye csak a macska tudja, nagy előny ez is:) Meg egerészik, ha kell (reméljük, nincs rá szükség:))


Szerintem azt kell eldöntened, mennyire akarod, hogy az állatnak szüksége legyen rád. Mert az nem igaz, hogy a macska nem tud ragaszkodó lenni (a legkevésbé ragaszkodó macskám is sokszor várt az utca elején, amikor jöttem haza az iskolából), de sokkal önállóbb. Azt mondanám, a kutya kicsit olyan, mintha mindig kölyök lenne, akinek mindenképpen kell a gazdi közelsége, míg a macska sokkal önállóbb lény, ha ott vagy, akkor jó, de ha nem, akkor is.

2016. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a melyiket "érdemes" kérdést.

Azt, amelyiket szeretnél, amelyiknek ki tudod elégíteni az igényeit (kutya sokkal több időt igényel), amelyiknek szimpatikusabb a természete (macska magányos, önálló állat, kutya falkaállat).

Lehet amúgy mindkettőt is.

2016. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtanám hogy kinti macskát nem lehet vinni sehova mert megőrül (???) az én cicáim rendszeresen eljönnek velem sétálni, mint a kutyák :) mondjuk nem faluban meg városban lakunk, mert ott az autóforgalom miatt nem lenne lehetséges. Én a cicát ajánlom egyébként.
2016. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!