Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tart valaki állatot, ha...

Miért tart valaki állatot, ha utána az sem érdekli, mi történik vele?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosban lakom, és naponta szembesülök azzal, hogy bár a lakosság jelentős részének van kutyája-macskája, azok szélnek vannak eresztve, az utcán kóborolnak egész nap, a gazdájuk rá se bagózik, bármilyen is az időjárás.

Mostanában rengeteg elütött kutyát látni a környék főútja mentén, köztük egy éppen akkor sétált be a kamion alá, amikor arra mentünk a párommal. Egy másik beagle az egyik nap még kint játszott az udvaron, a másik nap már a teteme mellett gyalogoltam el. Összeszámolva 8 döglött kutyát láttam a városban az utaknál, mintha unalmukban öngyilkosok akartak volna lenni…

Aki nem vigyáz az életre, amelyért felelősséget vállalt, az miért tart állatot?

Nem vagyok se állatvédő, még csak nem is szeretem a kutyákat különösebben, de az felháborít, amikor valaki lustaságból és közönyből hagyja, hogy a házi kedvencének titulált állat ilyen sorsra jusson.


2010. márc. 26. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, soha nem értettem az ilyen embereket. A mi környékünk is tele van olyan kutyatulajdonosokkal, akik még a forgalmas út szélén sétáltatva sem tesznek pórázt a kedvenc nyakába, mintegy a véletlenre bízva, hogy átkeléskor elütik-e a kutyáját. Talán azt hiszik, hogy a kutya csak egy pótolható "bútordarab", ha meghal, majd szerzek másikat.

Az egyik gazdi a minap mesélte el, hogy amint megtudta, hogy a németjuhásza diszpláziás, azonnal elvitette a sintérekkel, pedig már egy éve vele élt a kutya. Még szegény kutya könyörögve nézett rá, mintha érezte volna, hogy nem jöhet többet vissza. És ezt olyan lazán mesélte, mintha csak a napi bevásárlásról beszélne, nulla érzelemmel a hangjában:(

2010. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia! nem biztos, hogy a gazdik tudják, merre kóborol az állatuk, rengeteg megszökik, aztán hiába keresik őket.

az én kutyám is elszökött vagy 3 hete, és megőrülök, annyira aggódom érte, és hiányzik. Keresem, és ragasztok szét lapokat is, hogy aki látja, az hívjon fel.

az enyém azért szökött meg, mert még nincs ivartalanítva, és kanos, és fecnikre szedte a kerítést.

persze vannak, akiket tényleg nem érdekel, ha elszökött a kutya, de nem mindenki ilyen.

2010. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nyilván akadnak kivételek, de nálunk nem ez a helyzet. Az egyik említett kutya csak ki volt rakva a hátsó udvarba, mindig ahhoz szegődött, aki épp arra járt. Egy másiknak pedig ismerjük a gazdáját, és ne tudjátok meg mekkora óbégatást csapott, amikor a kutya eltűnt 3 napra. Végül megkerült, aztán másnap már ugyanúgy az utcán volt a kutya.
2010. márc. 26. 10:53
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A beagle alapból szökős fajta. DE! Nekem is az van és olyan szinten van megnevelve, hogy ha kinyitom a kaput, csak a "jöhetsz" parancsszóra lépi át a kaput! Úgyhogy bármilyen kutyát látok az utcán, azt nem fogom arra, hogy szökős fajta, stb. Mindenért az emberek felelősek! Hidd el, máshol is vannak így a kutyákkal, nem csak felétek és ez nagyon sajnálatos dolog! De az önkormányzat nem tesz semmit? Azzal, hogy a kutyák az utcán mászkálnak, mások testi épségét is veszélyeztetik, nem is beszélve más kutyákról. Ha mondjuk egy kisgyerek sétáltatja a kutyáját, és az egyik ilyen felelőtlen gazda kutyája megtámadja a gyereket vagy annak kutyáját, akkor a gazda felelősségre vonható. Ne is beszélve arról, hogy közlekedési balesetet is okozhatnak! Egy autós megpróbálja kikerülni és szépen az árokban köt ki, vagy egy másik autó hátsójában!

És szép dolog tőled az, hogy más kutyáival foglalkozol. Annak ellenére, hogy nem is szívleled annyira a kutyákat!

2010. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy én bejelenteném az önkormányzatnak a kóbor kutyákat, csak aztán ki tudja hol végeznék a befogott állatok. Errefelé úgy látszik az a szokás, hogy a valaki által tartott állat "mindenkié", szélnek van eresztve. Azért nem lehet tartani a kutyatámadástól, mert ezek 80%-ban kistestű kutyák, a többi pedig maximum közepes; lévén a város nagyobb része társasházakból áll, összefüggő kertekkel, kerítés nélkül. Néhány elütött macskát is látni, de a macskát ugye nem lehet úgy szabályozni, mint egy kutyát, az megy a saját feje után.

Na nem ragozom, csak azért szomorú az ilyesmi.

Jó lenne, ha csak úgy lehetne kutyához jutni, hogy a tulajdonos adatai bőr alatti chipbe lennének ültetve, de erről már sokan írtak.

Köszi a reakciókat.

2010. márc. 26. 11:10
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, de ha úgy vesszük így is- úgy is elpusztulnak. Vagy egy kocsi alatt végzik, vagy a menhelyeken, sintértelepeken. De ha van a kutyáknak gazdája, akkor az önkormányzat mondjuk figyelmeztethetné a gazdákat, esetleg pénzbírság vagy ilyesmi. És így is az önkormányzat jár jól! Szóval menj be, és panaszkodj a gazdákra, ne pedig a kutyákra! Mond el a véleményed, a gazdák nemtörődömségét és felelőtlenségét hozd fel, és hátha cselekszenek! Ha a gazda ezután megválik a kutyáktól, akkor menhelyre kerülnek. Ha pedig szereti annyira a kutyáját, akkor ezentúl nem teszi ki magát sem pénzbírságnak, sem más kellemetlenségnek!
2010. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Felelőtlen emberek miért tartanak kutyát. Az én kutyám bizony elég agresszív, de nagyon jó házőrző. Mindent megteszek, ne hogy kiszökjön az udvarból, még táblát is tettem ki, ne hogy valamelyik iskolás benyuljon és megharapja. Aki állattartó, az feleljen is a kutyáiért,ne csak azért legyen kutyája, hogy az utca nevelje szegényt.
2010. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
És most mi a kérdés? Igen vannak felelőtlen emberek, voltak és lesznek is. És te most mit szeretnél megtudni? Ebből nem derül ki semmi. EZ NEM KÉRDÉS!!!
2010. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem vagyok, olyan bizakodó, hogy majd ha szólnak neki oda fog rá figyelni. Legtöbben nem értenek a szóból, mert meggyőződésük, hogy úgy van az jól, ahogy van. Ha szeretné a kutyáját, kicsit is, akkor megrázná a dolog, hogy elütötték, és rá két napra nem lenne új kutyája, amivel ugyan ezt teszi. Az a baj, hogy ez teljesen elfogadott, hogy verik, kínozzák, kísérleteznek, elhanyagolják a kutyákat és egyéb állatokat. Aha, törvény bünteti az ilyesmit, ehhez képest ha valaki letép három csokor hóvirágot, akkor keményebben bírálják, mintha emberen vagy állaton tett volna erőszakot... Hát komolyan mondom, hogy az emberi bürokrácia határtalan. Én meg még azt találtam elkeserítőnek, hogy egyre több kutyát raknak ki, és a menhelyek is dugig vannak. De úgy látszik rosszabb mindig lehet... Értem én hogy gazdasági válság, nem mindenki a kutyáját nézi ilyen helyzetben, de az ilyennek nem kéne kutyát vállalni, a meglévőt meg már ha megvan a legjobb tudása és lehetőségei szerint tartani, ehhez képest Magyarországon még a kutya tartás is valami szégyenletes szinten van.
2010. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

12:45-nek: Jártál nyelvtan órára? Ha igen, akkor olvasd el még egyszer a kérdést és a történetet. H nem, akkor sajnálom... Rajtad kívül miért értették meg a kérdést?

Utolsónak: Tudod, az emberi tudatlanság határtalan. Ezek az emberek csak úgy tartják a kutyát, semmi alapja nincs az ő kutyatartásuknak. nem szeretik őket, nem rázza meg a haláluk, és ha elüti egy kocsi a kutyust, másnap már új van neki. ezek úgy tekintenek a kutyákra, mint egy zsebkendőre. Elveszett? Veszek egy másik csomaggal. Kb így gondolkodnak, és agyilag is ilyen szinten vannak. A béka segge alatt!

2010. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!