Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki úgy is állatvédő,...

Lehet valaki úgy is állatvédő, állatbarát, hogy nem vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert pl. egy ismerősöm harciasan kiáll a kutyák jogaiért, pedig köztudott és ő is tisztában van vele, hogy a disznók intelligencia szinte azonos a kutyáéval. Így az én szememben hiteltelen. Ez csak egy példa.


Sok állatvédőt nem értek. Esznek a McDonalds-ban marhahúst de ezzel párhuzamosan keményen agitálnak a vágóhidak kegyetlenségei ellen.


Vagy, hogy mi megy a tej - és tojásiparban. Elítélik és a megszüntetéseikért gyűjtenek aláírást. De majonéz meg joghurt van a hűtőben reggelire.


Hogy van ez?



2016. jan. 19. 21:02
1 2
 1/19 anonim válasza:
22%
A McDonalds húsa eltűnt gyerekek húsából van XD
2016. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
14%
A kérdésre visszatérve ilyenek az emberek. Amit szeretnek amellett állnak,amit pedig nem amellett nem.
2016. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Vannak az értelmes emberek akik faj fenntartanak, lapátolják a GDP-t, építik az országot, stb.

Meg vannak a vegák, vegánok, meg a többi kutyaszar aki ráér ilyenekkel foglalkozni.

2016. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Mint ha a McDonaldsos húsban olyan sok igazi hús lenne. :)
2016. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hús fogyasztásával van a probléma, hanem azzal, hogy a telepek általában a bevétel növelése érdekében gyakorlatilag úgy dolgozzák fel az állatot, mint egy konzervet.

Te láttál már tyúktelepet? És azt, hogyan dolgozzák fel őket?

Az állatvédők csak azt szeretnék, hogy kicsit jobbak legyenek a körülmények (persze van aki nem, de akire te gondolsz, ezt gondolja).

2016. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Az ember gyárilag mindenevő.

Ebbe beletartozik a hús is.

Vannak állatok, amelyeknek az a sorsuk, hogy az emberek felhasználják őket étkezésre, stb.

Ha valaki nem vega, attól még bőven felszólalhat a vágóhidakon előforduló visszásságok miatt. Csupán csak azért, mert a vágásra szánt állat megérdemli, hogy minél kevesebb stressz és fájdalom közepette kerüljön levágásra.

2016. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Tovább megyek a logikád mentén: hogy tarthat kutyát/macskát, aki állatbarát. Ugye húst esznek, a szegény sanyargatott tehenek/disznók/csirkék húsát.


Nincs jó megoldás. Nekem sem tetszik a mai állattartási gyakorlat, de be kell látni, hogy ennyi embert nem lehet a mezőn boldogan szaladgáló tehenekkel etetni és az sem elvárható, hogy mindenki vega legyen.

Igazából azokat a kezdeményezéseket tartom jónak, mint pl a meat free monday kezdeményezés, ami annak pozitív környezeti és társadalmi hatását mutat rá, hogy mi történne ha mindenki csak heti egy nap nem enne húst. Nézz utána, elsőre meglepő, hogy mennyi ivóvizet spórolnánk, mennyi termőföld szabadulna fel más célokra és mennyivel kevesebb üvegházhatású metán kerülne a levegőbe.

2016. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 pafuy válasza:
0%

Az àllat egyrészt azért van hogy megegyük (nem mindegyik)

Èn is védem az állatokat, de ettől nem vagyok vega, a kérdésedre visszatérve a tojás ipart nem azért akarják megszüntetni illetve változtatni rajta mert unatkoznak és ugy gondolják hogy erre nincs szükség, hanem azért mert tudják hogy mit csinálnak közben szegeny tojàst tojó tyúkocskákkal, kènyszerìtik őket hogy egynap ne csak egy tojást tojjanak mégpedig ugy hogy mivel egy nagy terembe kis ketrececskékben vannak igy a villany naggyobb időközönkénti kapcsolgatásával össze zavarják, mert szò ami szò elég butuskák a tyúkok ezért a lámpa föl és lekapcsolasára azthiszi hogy reggelről este lett vagy forditva, ezert egynap 2-3 tojást tojnak ami ....ul nem tesz neki jòt

és a McDonald's-osrol annyit hogy aki ennyere nagyon(ahogy àlitod) kiáll a vàgo hidak ellen az valoszinuleg nem fog beülni egy ilyen gyorskajáldàba

Kutyasrol pedig annyit hogy a disznot nagyon reg ota haszonallat kent tartjak arra hogy megegyék(kivéve az olyanok akik a pici fiatal malackákat háziállatkènt hordozgatják ide-oda)a kutyát pedig nem arra tartják, az érvedben eggyet ertek hogy ugyan akkora az inteligencia szintje meg minden,

de a diszno az diszno

igen, èn is sajnálom őket pl.:disznóvágàson stb.. De utánna már mègis jòízűen eszek belölle

és mint mondtam én is kiàllok az állatok mellett tehàt nem azért mert nem

2016. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Morozov ***** válasza:
24%
Én magam sem helyeslem, ha feleslegesen ölnek le állatokat és ha már leölik őket, akkor szerintem a haláluknak gyorsnak és fájdalommentesnek kellene lennie. Támogatom továbbá azt a programot, amely az állatvilág sokszínűségének fenntartása érdekében bizonyos megfogyatkozott egyedszámú fajokat védetté nyilvánít. Tehát ha úgy vesszük, bizonyos szinten én is állatvédő vagyok. Viszont azt nem gondolom, hogy nem kellene húst ennem. Az állat előbb-utóbb úgyis elhullana végelgyengülésben és akkor meg más állatok és növények táplálékául szolgálna. Szerintem neki nem számít, hogy 5 övvel többet vagy kevesebbet él, mert csak egy ösztönlény. Nincsenek magasabb rendű céljai, nem hajtja az önmegvalósítás gondolata, alapvetően akkor érzi jól magát, ha ehet, ihat, szaporodhat. Viszont ha megesszük, akkor a mi javunkat szolgálja értékes és nehezen nélkülözhető tápanyagaival. Nem véletlenül nőttek szemfogaink, hanem azért, hogy ne csak növényeket, hanem húst is ehessünk. És amúgy meg az állatok is eszik egymást, sőt, ha úgy alakul, minket is. Akkor mi miért ne ehetnénk őket, mint a világ csúcsragadozói?
2016. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Az élelmiszereknek a háttere a mai ember számára nem látható, el van rejtve. Majdnem minden, amit egy átlagember eszik, melléktermék. Senki nem eszik húst, hanem konyhai vagy ipari termékeket. Aki szerint az ember mindenevő, az engedjen az ösztöneinek, és marcangoljon szét egy disznót, vagy mittudomén mit. Meg egyen nyers húst. A kényelmes kis hajlékunkban falatozni a konyhai vagy ipari terméket, aminek köze sincs a húshoz, sőt, a világon semmihez sincs már köze, kizárólag élvezetből történik. Ezeknek az élvezei cikkeknek a hajszolását már jó korán, gyerekkorban megtanítják a jóembernek. Ahogy az állatok befogását is. Az embert tudatlannak nevelik, ez nem az ő hibája.
2016. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!