Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kinek miért van vagy nincs...

Kinek miért van vagy nincs háziállata? Akinek van: mi és miért az?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Van: cica

Azért, mert egyszerűen imádom őket, már kiskorom óta, szeretem ahogy örül, mikor hazamegyek, ahogy belekucorodik az ölembe, stb. :)

2016. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%

Van. 2 kutya és 5 macska

Vidéken élek,kertes csalédi házban ezért az állatoknak is nyugodt "környezetük" van...nem a lakásban szenvednek stb.

2016. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is cicám van, szeretem azt, hogy részben önálló, de mégis törékeny és gondoskodásra szorul, szeretem, ahogy játszik (nagyon cuki), ahogy összegömbölyödve szunyókál, ahogy örül nekem. Az ember a háziállataitól feltétlen szeretet és rengeteg vidám pillanatot kaphat, amit emberek közt nehéz szerezni.
2016. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
62%

Kígyóm van.


Nem került több százezerbe a megvásárlása.

Nem rágja szét a bútort és nem szarja tele a lakást.

Nem hullik a szőre.

Nem ugat.

Nem büdös.

Nem kell hajnali 4.kor,télvíz idején a -18 fokban levinni kuláztatni.

Nem kell oltatni,csippelni.

Autómata víztisztítója van,így 2-3 naponta elég vizet cserélni,a kaját illetően meg 2 hetente kap enni,az fűtést és a fényt autómata kapcsolja ki és be,így el tudok utazni hétvégére.

2016. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Volt: kutya - mindig is szerettünk volna, az egész család, csak lakásban nem akartunk, így azonnal kihasználtuk a lehetőséget, amint lett kertünk. Nagyon szerettük:) Csodás 14 év volt:)

Van:

- macskák - miután a kutyánkat el kellett altatni, nem akartunk rögtön másik kutyát, de olyan sivár volt a kert (és a mindennapok) állat nélkül. Én mindig szerettem volna macskát, de a kutyánk nem állhatta őket (többször is próbáltunk összeszoktatást, kölyökkorban is, nem ment), ezért elég egyértelmű volt a döntés. Azért van kettő, hogy legyen fajtárs, főleg, hogy már benti cicák, mert túl sok veszély leselkedik rájuk odakinn (vírusok, mérgezések, autók, emberek) De néha olyan, mintha kutyánk is lenne, olyan 2 az 1-ben, mert hihetetlenül ragaszkodóak:) A doromboló macska meg egy olyan jelenség, ami pótolhatatlan:)

- papagájok: valahogy egyszer csak fellángolt bennem, hogy szeretnék madarat. Elkezdtem róluk sokat olvasni, és kb. 3 hónap megszállott olvasgatás után 2 hullámos mellett döntöttem. Bár a számomra a madár inkább "díszállat" maradt, nem akarom "idomítani" őket, csak szeretem figyelni / hallgatni őket, szeretek a hangjukra ébredni, nagyon élvezem, hogy velünk vannak

- halak: a nagybátyámnak évtizedek óta van egy kis akváriuma, tőle kaptam úgy 10 éve az első halaim. Szeretek foglalkozni az akváriumokkal, rendezgetni, fejlesztgetni, halakat nézegetni stb.

- törpehörcsögök: még gyerekkori vágyam volt egy rágcsáló, de a szüleim finoman szólva nem lelkesedtek az ötletért:S Felnőttként persze ez már máshogy ment. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy éjszakánként hörcsögös oldalak böngészésével töltöm a időt, aztán hamarosan megjött az első hörink, akit már többen követtek:)) Nagyon szeretem kézbe venni őket, olyan kis ragaszkodó lények tudnak lenni:)) És nagyon okosak is:)

2016. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
35%
Nincs háziállatunk, mert nincs saját házunk, máséban pedig nem tartok állatot ugye.
2016. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Van több is


- Papagájok: szépek és okosak, jó őket nézegetni

- Törpehörcsög: mert iszonyat aranyosak

- Kutya: imádom a kutyákat, mindig is volt kutyánk. El se tudom képzelni, hogy ne legyen

- Macska: 2 van, őket befogadtuk, szóval nem volt különösebb oka.


És múlt hétig volt egy nyulam is, de elpusztult. 7 éves volt. Tartunk nyulakat étkezési célból és mikor anno ő megszületett, mondtam, hogy kész, ő az enyém. Ő lett a kiválasztott :D Csak kár, hogy rövid ideig élnek :/

2016. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Macskánk van a párommal, mert cicásak vagyunk. Vagyis főleg én voltam, de most már ő is az lett. Szeretjük a kedves ugyanakkor makacs,öntörvényű egyéniségét, szépségét, valamint mindketten elég kényelmesek vagyunk, szeretünk a meleg lakásba üldögélni, pihenni egy cica pedig ehhez a tevékenységekhez remek partner.:) Másrészt viszont tök jókat is lehet vele játszani úgy betud pörögni amikor a játékokra vadászik, nagyon aranyos.
2016. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Van 4 macskám, mert imádom őket.
2016. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

A legelső és legfontosabb a kutyám, mert egy igazi társ, barát, mindenhová velünk jön a párommal, szebbé teszi a mindennapjainkat és rengeteg szeretetet és vidámságot ad.

Aztán van egy cica, mert 2 hetes korában találtunk rá az autóút közepén és természetesen nem hagyhattuk ott, utána pedig túlságosan megkedveltük ahhoz, hogy másnak adjuk, ha már baba kora óta neveltük és sikeresen életben tartottuk.


Van 2 szakállas agáma is, mert imádjuk a hüllőket , különleges és érdekes állatok.

2016. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!